پژوهش و فناوری - آرشیو

عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی مطرح کرد

گردشگری بین‌المللی ابزاری برای مقابله با ایران‌هراسی

عضو هیات علمی گروه جامعه شناسی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی گفت: گردشگری بین‌المللی می‌تواند ابزاری برای مقابله با ایران‌هراسی باشد اما رونق بیشتر گردشگری وابسته به تصویری است که از ایران از نظر سیاسی، اقتصادی و... شکل می‌گیرد.

ادامه مطلب
توسط گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛

دوره تخصصی توانمندسازی و انتقال دانش فنی با موضوع مدیریت خوردگی برگزار گردید

دوره تخصصی توانمندسازی و انتقال دانش فنی با موضوع مدیریت خوردگی، توسط گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار گردید.

ادامه مطلب

معرفی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی به عنوان یکی از موسسات پژوهشی برتر در ماموریت‌های مصوب زیست فناوری

از سوی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی به عنوان موسسات پژوهشی برتر در ماموریت‌های مصوب زیست فناوری معرفی گردید.

ادامه مطلب
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی به شکوفایی رسیده است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی به مرحله از رشد و شکوفایی رسیده که می‌تواند به مرور وارد عرصه صادرات اعم از صادرات فناوری و محصولات شود.

ادامه مطلب
دبیر علمی سمپوزیوم:

درمان‌های عاری از سلول بحث محوری سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است

رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: افتخار داریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری به دانش‌بنیان منتسب شده است به تکنولوژی درمان‌های عاری از سلول ( وزیکول‌های خارج سلولی) می‌پردازیم که یکی از جدیدترین و در عین حال از کاربردی‌ترین موضوعات روز علوم سلول‌های بنیادی است.

ادامه مطلب
دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی:

باید روش‌های هزینه‌بر درمان را کنار گذاشته و هوشمندانه دانش فنی را کسب کنیم

دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با اشاره به اینکه باید از چاه نفت جدا شده و افکار لاکچری گونه را کنار بگذاریم، گفت: بسیاری از روش‌ها در کشور وجود دارد که استفاده از آنها لاکچری و هزینه بردار نیست و فقط باید بتوان هوشمندانه دانش فنی آنها را کسب کنیم.

ادامه مطلب
عضو هیات علمی گروه اقتصاد جهاد دانشگاهی خراسان رضوی:

تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی از ابتدا اشتباه بزرگی بود

عضو هیات علمی گروه اقتصاد جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: تخصیص ارز ۴۲۰۰ از همان ابتدا اشتباه بزرگی بود. از زمان تخصیص این ارز همواره قیمت آن متغیر بوده است. همچنین تعداد کالاهایی که ارز دولتی به آنها تعلق می‌گرفت نیز متغیر بود. با این وجود برخی اقتصاددانان با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل وارد شدن فشار زیاد به اقشار کم‌درآمد جامعه مخالف بودند.

ادامه مطلب
عضو هیات علمی گروه اقتصاد جهاد دانشگاهی خراسان رضوی مطرح کرد

شناسایی دهک‌های اقتصادی جامعه به درستی صورت نگرفته است

عضو هیات علمی گروه اقتصاد پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: متاسفانه مشکلی که در حال حاضر در اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها برای دولت وجود دارد، این است که شناسایی دهک‌ها به خصوص دهک‌های کم‌درآمد به درستی صورت نگرفته زیرا دهک‌های پایین جامعه حقوق رسمی نمی‌گیرند و بیمه نیستند.

ادامه مطلب

نگاهی به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه ژنومیکس در کشور

امروز پزشکی شخص یا پزشکی فردمحور(Personalized Medicine) با بهره‌گیری از علوم مختلف ژنتیک، بیوانفورماتیک و زیست‌ فناوری و... پنجره جدیدی در حوزه پزشکی گشوده که روی تشخیص ‌و درمان هر انسان به صورت منحصر به فرد تمرکز دارد.

ادامه مطلب