پژوهش و فناوری - آرشیو

معاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی:

تحقیقات حوزه بیوتکنولوژی نیازمند حمایت‌های دولتی است

عاون آموزشی و پژوهشی پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی جهاددانشگاهی گفت: اکنون دولت تنها از تحقیقات حوزه بیوتکنولوژی که قابلیت تجاری سازی دارند، حمایت می‌کند در صورتی که پژوهش‌های پایه‌ای نیز نیازمند حمایت هستند.

ادامه مطلب
عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی:

گردشگری بودن یک شهر منافاتی با زیارتی بودن آن ندارد

عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه آمار نشان می‌دهد که شهر مشهد تنها مبتنی بر اقتصاد زیارت خود نمی‌توانسته به این حجم و گستردگی برسد، گفت: تجاری و گردشگری بودن یک شهر منافاتی با زیارتی بودن آن ندارد.

ادامه مطلب
با همت پژوهشگران ایرانی تحقق یافت؛

تولید صنعتی و تجاری رنگ های خوراکی طبیعی توسط پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی

پژوهشگران پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی با استفاده از مواد اولیه گیاهی موفق به تولید صنعتی و تجاری رنگ های خوراکی طبیعی شدند.

ادامه مطلب
مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

هر فرد دارای علائم سرماخوردگی باید خود را مبتلا به امیکرون بداند

مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: چنانچه تست‌های تشخیصی کرونا منفی شد؛ و فردی دارای علائم سرماخوردگی بود، باید خود را مبتلا به امیکرون بداند.

ادامه مطلب
افزایش عملکرد ایمنی بدن با کورکومین؛

مدیر گروه پژوهشی افزودنی‌های غذایی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی مطرح کرد:

مدیر گروه پژوهشی افزودنی‌های غذایی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: امروزه با افزایش آگاهی‌های عمومی در خصوص تاثیرات سوء رنگ‌های سنتزی و محدودیت‌های اعمال‌شده از جانب سازمان‌های بین‌المللی برای استفاده از آنها، تمرکز ویژه‌ای در خصوص استخراج و تولید صنعتی رنگدانه¬های طبیعی از گیاهان ایجاد شده است.

ادامه مطلب

توسعه گردشگری مستلزم گذار از «وضعیت اضطرار»

توسعه گردشگری مستلزم گذار از «وضعیت اضطرار» عنوان یادداشتی است از دکتر ندا رضوی زاده، عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی که به نقد توسعه گردشگری در «وضعیت اضطرار» می پردازد؛ متن کامل این یادداشت را در ادامه می توانید بخوانید:

ادامه مطلب