پژوهش و فناوری - آرشیو

پژوهشگر پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

گردشگری سلامت در مشهد به میزان بسیار زیاد کاهش یافته است

پژوهشگر پژوهشکده گردشگری گفت: گردشگری سلامت در شهر مشهد با وجود داشتن ظرفیت‌های مختلف و پیشگامی بعد از گردشگری مذهبی به دلیل شیوع بیماری کرونا و با توجه به ایجاد محدودیت‌های اعمال شده از طرف کشورهای مختلف از جمله ایران به میزان بسیار زیاد کاهش یافته است.

ادامه مطلب
مدیر گروه پژوهشی اقتصادگردشگری پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

بیش از یک سوم سفرهای خراسانی‌ها در سال گذشته، با هدف دیدار دوستان و آشنایان بوده است

مدیر گروه پژوهشی اقتصادگردشگری پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: تصمیمات رفتاری گردشگران در قالب تصمیم‌‌گیری برای سفر، انتخاب مقصد سفر، انتخاب وسیله حمل‌ونقل برای سفر، انتخاب محل اقامت در مقصد و ... منجر به گردش مالی به ویژه در مقصد می‌‌شود.

ادامه مطلب
مدیر گروه پژوهشی فرآوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

مواد غذایی در روش اکستروژن، ارزش غذایی خود را از دست نمی‌‌دهد

مدیر گروه پژوهشی فرآوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه فناوری اکستروژن یکی از روش‌های نوین فرآوری مواد غذایی است، گفت: این روش در تولید انواع مواد غذایی از جمله تولید اسنک‌ها و پروتئین‌های بافت‌دار شده استفاده می‌شود.

ادامه مطلب
توسط پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛

اولین نشست سلسله نشست‌های تخصصی پژوهشکده گردشگری با عنوان" زیرساخت‌های فرهنگی ـ اجتماعی رشد فراگیر زیارت وگردشگری پایه"برگزار شد

دراین نشست،"گردشگری و زیارت" سبک سفر گردشگران شهر مشهد با گردشگران سایر نقاط کشور مقایسه شد.

ادامه مطلب
متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

آمار مرگ و میر بیماری سل مشابه آمار مرگ و میر در اوج پاندمی کرونا است

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه بیماری سل یکی از ۱۰ عامل مهم مرگ و میر در سرتاسر جهان می‌باشد، گفت: . سل یک بیماری عفونی شایع، و در بسیاری از موارد مرگبار است.سالانه بیش از یک ونیم میلیون نفر در جهان در اثر سل و عوارض وابسته به آن جان خود را از دست می دهند که آماری شبیه مرگ و‌میر در اوج پاندمی کروناست.

ادامه مطلب
مدیر طرح ملی "پیماش ارزشها، نگرشها و رفتارشناسی گردشگران ایران" :

گردشگری داخلی ایران یک «گردشگری معیشتی» است

مدیر طرح ملی "پیماش ارزشها، نگرشها و رفتارشناسی گردشگران ایران" گفت: سبک سفر بخش عمده ایرانیان به گونه‌ای است که به جز هزینه بنزین و قدری هزینه اسکان، عملا هزینه مازادی بر گردشگر تحمیل نمی‌کند و در نتیجه فراز و نشیب‌ها و بحران‌های اقتصادی کشور بر این بخش از گردشگری بی تاثیر یا کم‌تاثیر است.

ادامه مطلب

عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های گردشگری مذهبی در ایران را تشریح کرد

عضو هیات علمی پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی گفت: از آنجا که تعداد شیعیان در سایر کشورها آن‌طور که باید زیاد نیست، به همان میزان در کشور ما گردشگری مذهبی خارجی نیز شکل جدی به خود نگرفته و اکثر کسانی که برای زیارت امامان و امام‌زادگان مدفون به کشور سفر می‌کنند، از کشورهای اسلامی هستند.

ادامه مطلب
مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

علائم حساسیت فصلی با علائم بیماری کووید ۱۹ متفاوت است

مدیر مرکز خدمات تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه فصل پاییز و بهار از فصل‌های شایع بروز آلرژی هستند، گفت: حساسیت فصلی از مشکلاتی است که برخی افراد در این فصول سال به آن گرفتار می‌شوند ولی برخی علائم آن با بیماری کووید ۱۹ متفاوت است.

ادامه مطلب

صنعت گردشگری در خدمت رشد فراگیر

“صنعت گردشگری در خدمت رشد فراگیر” عنوان نوشتاری از دکتر سعید خدیوی، عضو گروه پژوهشی اقتصاد گردشگری پژوهشکده گردشگری است که به مناسبت هفته گردشگری نگاشته است که به ارزش و اهمیت گردشگری در عصر جدید پرداخته است؛ متن کامل این یادداشت را در ادامه می توانید بخوانی

ادامه مطلب