به همت فرهنگسرای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

شب شعر «کربلای شام» برگزار می‌شود

۱۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۰ کد : ۴۸۲۸۱ فرهنگی
مشاور هنری رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت:شب شعر آئینی «کربلای شام» امروز پنجشنبه، ۱۰ شهریور برگزار خواهد شد.
شب شعر «کربلای شام» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، علی ثابت‌نیا با اشاره به برگزاری شب شعر کربلای شام در فرهنگسرای جهاد دانشگاهی خراسان رضوی اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ایام اربعین، ورود کاروان نینوا به شام و شهادت حضرت رقیه(س) چند مجموعه فرهنگی شهر مشهد از جمله موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، قرارگاه شمال شرق ارتش جمهوری اسلامی و هیات شهدای مدافع حرم اقدام به برگزاری شب شعری با موضوع پیام‌آور عاشورا، حضرت زینب(س) و قدردانی از خانواده‌های ایثارگران و شهدای مدافع حرم کرده‌اند.

وی افزود: این برنامه ساعت از ساعت ۱۹:۳۰  امروز پنجشنبه، ۱۰ شهریور ماه، در تالار فردوسی فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد، واقع در سه‌راه ادبیات برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این برنامه علاوه بر اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران و مارش عزا توسط گروه موسیقی ارتش، شعرخوانی ۶ شاعر آئینی مشهد و سخنرانی سردار نوعی‌اقدم، از فرماندهان جبهه مقاومت، انجام خواهد شد. پس از آن از ۱۲ نفر از خانواده‌های مدافعان حرم و ایثارگران تکریم خواهد شد. در پایان نیز برنامه با مداحی به اتمام می‌رسد.
 
ثابت‌نیا ادامه داد: هاشم رضازاده، زهرا حسین‌زاده، راضیه رجایی، سید حکیم بینش، سید محمدرضا یعقوبی آل و زهرا علیپور شاعرانی هستند که در این برنامه به شعرخوانی خواهند پرداخت.

text to speech icon

نظر شما :