مشاور هنری رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

هنرمندان سهم خودشان را نسبت به امام حسین(ع) ادا نموده‌اند

۰۹ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۲:۴۱ کد : ۴۸۲۵۵ فرهنگی
مشاور هنری رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: در مقوله مناسبت‌های مذهبی و به ویژه ایام عزاداری امام حسین(ع) هر فردی از جمله هنرمندان سهم خودشان را ادا نموده‌اند.
هنرمندان سهم خودشان را نسبت به امام حسین(ع) ادا نموده‌اند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، علی ثابت نیا با بیان این مطلب افزود: در طول تاریخ، هنرمندان با نقاشی‌های قهوه خانه‌ای، طراحی پوستر، عکس، ساخت فیلم بلند و کوتاه، شعر، موسیقی و .... نسبت به واقعه عاشورا سهم خود را ایفا نموده‌اند.

وی ادامه داد: از همین رو فرهنگسرا جهاددانشگاهی خراسان رضوی و به منظور پاسداشت این ایام در قالب برنامه‌های هنری و فرهنگی اقدام به برگزاری متنوعی نمود که از آن جمله می‌توان به برنامه سوگواره عاشورایی زیباتر از غم اشاره کرد.

مشاور هنری رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: این برنامه متشکل از تاتر با موضوع جبهه حق و باطل، سخنرانی و بخش آواها و نواها بود؛ در این برنامه برای اولین بار در مشهد نوای شروه که نوعی آواز ایرانی در منطقه جنوب غرب کشور بود اجرا گرید.

ثابت نیا در ادامه از برگزاری ویژه برنامه شب شعر کربلای شام در فرهنگسرای جهاددانشگاهی خبر داد و عنوان کرد: در این برنامه، علاوه بر سردار نوعی اقدم از فرماندهان جبهه مقاومت از خانواده های شهدای مدافع حرم هم تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: ویژه برنامه شب شعر کربلای شام در روز پنج شنبه 10 شهریور ماه سال جاری از ساعت 19:30 در محل تالار فردوسی واقع در سه راه ادبیات، مجتمع دکتر علی شریعتی برگزار خواهد شد.

text to speech icon

نظر شما :