مدیر مراکز خدمات تخصصی پزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

سرطان پستان، یک چهارم از کل سرطان‌های زنان را تشکیل می‌دهد

۲۶ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۴ کد : ۴۷۶۵۰ پژوهش و فناوری
مدیر مراکز خدمات تخصصی پزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: سرطان پستان شایع ترین سرطان در بین زنان در سراسر جهان است که تقریباً یک چهارم (۲۳ درصد) از کل سرطان‌های زنان را تشکیل می‌دهد.
سرطان پستان، یک چهارم از کل سرطان‌های زنان را تشکیل می‌دهد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر سیدخسروشمسیان با بیان این مطلب افزود:  در کشور ما نرخ بروز این سرطان حدود 33 نفر از هر 100 هزار نفر گزارش شده که متاسفانه بیش از نیمی از مبتلایان به این بیماری کمتر از 50 سال سن دارند.

وی تصریح کرد:در حال حاضر رویکردهای کاهش بار جهانی سرطان شامل دو استراتژی عمده غربالگری و تشخیص زودهنگام و مداخله پیشگیرانه فعال است. غربالگری، به عنوان یکی از حیاتی‌ترین روش‌های تشخیص زودهنگام، در کشورهای با درآمد متوسط به شمار آمده و بررسی ها نشان می‌دهند که روش‌های غربالگری در زنان ایرانی کمتر رایج است.

وی ادامه داد: وجود غربالگری‌های سیستماتیک می‌تواند به شکل قابل توجهی شناسایی زودهنگام و مدیریت بهینه‌ی این دسته از بیماران را ارتقا دهد. از سوی دیگر، گسترش روزافزون علوم پزشکی در زمینه‌های مختلف داروشناسی، تصویربرداری و آسیب شناسی لزوم بروز بودن متخصصین دخیل در مدیریت بیماران مبتلا به سرطان پستان را بسیار پر رنگ کرده است.

مدیر مراکز خدمات تخصصی پزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی  خاطرنشان کرد: در همین راستا، معاونت پزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی درنظر دارد تا با برگزاری کنفرانس علمی یک روزه حول محور سرطان پستان و پوشش جنبه‌های مهم تشخیصی و درمانی این بیماری، گام کوچکی جهت ارتقا دانش علمی متخصصین شهر مقدس مشهد بردارد.

text to speech icon

نظر شما :