آغاز فعالیت جهاددانشگاهی خراسان رضوی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های سرطان

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۷ کد : ۴۷۵۴۸ پژوهش و فناوری
مدیر مرکز خدمات تخصصی پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از آغاز فعالیت این سازمان در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های سرطان خبر داد.
آغاز فعالیت جهاددانشگاهی خراسان رضوی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های سرطان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر سیدخسرو شمسیان با بیان این مطلب افزود: با توجه به اینکه در دهه های گذشته شاهد روند رو به افزایش ابتلا به سرطان ها هستیم، از این رو با توجه به توانمدی های جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در زمینه تشخیص و مدیریت بیماری های سرطان ورود پیدا خواهیم کرد.

وی به راه اندازی شبکه ملی تشخیص و درمان سرطان پستان در جهاددانشگاهی اشاره و  تصریح کرد: در زمینه تشخیص زودهنگام سرطان پستان با توجه به وجود مراکز تشخیص طبی و آسیب شناسی و همچنین گروه پژوهشی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در جهاددانشگاهی خراسان رضوی به روز می باشیم.

وی تصریح کرد: بانوان به دلیل نقش همسری و مادری که برعهده دارند، نقش محوری در خانواده‌ها ایفا می‌کنند و این موضوع، اهمیت و ضرورت توجه ویژه به بحث سلامت بانوان را نشان می‌دهد. بحث سلامت بانوان از چند جنبه حائز اهمیت است؛ سرطان پستان هم در ایران و هم در کل دنیا، شایع‌ترین سرطان در بین بانوان محسوب می‌شود و با توجه به شیوع بالای آن، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی عنوان کرد: با وجود شیوع بالای این سرطان در بین بانوان، این بیماری علت اول مرگ و میر بانوان نیست و همین موضوع نشان می‌دهد، در صورتی که سرطان پستان به موقع تشخیص داده شود، قابل مدیریت است. سرطان پستان جزو سرطان‌هایی محسوب می‌شود که قابلیت غربالگری و تشخیص زودهنگام دارد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: قابلیت تشخیص زودهنگام، یکی از مشخصه‌های بارز سرطان پستان است؛ یعنی حتی قبل از اینکه یک توده به شکل واضح در بافت پستان قابل لمس باشد، می‌توان با یکسری روش‌های ساده مانند معاینه‌های منظم و روش‌های تصویربرداری، بیماری را در مرحله‌های ابتدایی تشخیص داد.

text to speech icon

نظر شما :