توسعه سیستم‌های نوین تکثیر گیاهان توسط جهاددانشگاهی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی خراسان رضوی

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۶ کد : ۴۷۵۴۶ پژوهش و فناوری
در نشست مشترک دکتر حمیدرضا بیدخوری، رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با دکتر مسعود نجفی، رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان رضوی بر ادامه همکاری‌های مشترک تاکید به عمل آمد.
توسعه سیستم‌های نوین تکثیر  گیاهان توسط جهاددانشگاهی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی خراسان رضوی

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در این نشست که عصر روز گذشته 23 مرداد در محل سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد، پس از معرفی دستاوردهای مرکزتحقیقات جهادکشاورزی، ارائه توانمندی  پژوهشکده‌های بیوتکنولوژی صنعتی و علوم و فناوری مواد غذایی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی صورت گرفت.

در این نشست همچنین در خصوص نحوه همکاری در زمینه زنجیره ارزش غذایی نان، توسعه سیستم های نوین تکثیر  گیاهان با رویکرد استفاده از  توسعه بیوراکتور تعلیق موقت، سیستم های مبتنی بر تکنولوژی لایه نازک آب با رویکرد حداقل مصرف آب و همچنین فرمولاسیون های کودی و بسترهای کشت با رویکرد کاهش واردات و ارزآوری  و اقدام عملی بحث و تبادل نظر و تفاهم شد.

در این نشست ضمن اشاره به پتانسیل بالای دو مجموعه و وجود نقاط مشترک فراوان بخصوص در بخش کشاورزی و لزوم توجه به نقش آفرینی در گام دوم انقلاب و نقش جهاددانشگاهی به عنوان زیست بوم نوآوری نخبگان، بر مدل همکاری دو مجموعه جهت اقدام عملی و اجرایی متناسب با نیاز کلان و مهم کشور و استان تاکید شد.

گفتنی است که سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در زمینه کشاورزی بعنوان بازوی اصلی جهاددانشگاهی کل کشور با گروه‌های پژوهشی افزودنی‌های مواد غذایی، کیفیت و ایمنی مواد غذایی و فرآوری موادغذایی در پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی و گروه های پژوهشی زیست فناوری قارچ های صنعتی، بیوتکنولوژی گیاهان باغبانی و میکروارگانیسم‌های صنعتی در پژوهشکده بیوتکنولوژی صنعتی در زمینه کشاورزی فعالیت می‌کند.

 

text to speech icon

نظر شما :