رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

زیست بوم نوآوری نخبگان رویکرد جهاددانشگاهی برای نقش آفرینی در گام دوم انقلاب اسلامی است

۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۳۳ کد : ۴۷۴۸۷ عمومی
رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: زیست بوم نوآوری نخبگان رویکرد جهاددانشگاهی برای نقش آفرینی در گام دوم انقلاب اسلامی است.
زیست بوم نوآوری نخبگان رویکرد جهاددانشگاهی برای نقش آفرینی در گام دوم انقلاب اسلامی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حمیدرضا بیدخوری، شب گذشته در نشست با دکتر محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شوراس اسلامی گفت: ارائه خدمات به اقشار کمتر برخوردار یکی از خصلت‌های بنیادی جهاددانشگاهی است که تمایل نداریم این موضوع دستخوش تغییر شود.

وی با تاکید بر اینکه  به طور جد، توسعه فناوری در جهاددانشگاهی را دنبال می‌کنیم، ادامه داد: جهاددانشگاهی فرزند زمانه خودش است و بر اساس انتظارات مقام معظم رهبری و دولت‌ها گام برخواهیم داشت.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به نقش آفرینی این نهاد در توسعه فناوری اشاره و تصریح کرد: در جهاددانشگاهی به دنبال این هستیم تا فناوری‌ها در زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

دکتر بیدخوری در ادامه عنوان کرد: علت اصلی که چرخه فناوری در کشور بخوبی پیش نمی‌رود و اقتصاد دانش بنیان سهم قابل قبولی از GDP ندارد به این دلیل است که در بحث‌های نیروی انسانی دچار مشکل هستیم.

وی با اشاره به اینکه توانمندسازی نیروی انسانی در مقاطع دانشجویی و برای دانش آموختگان در دستور کار جهاددانشگاهی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در بحث زیست بوم نوآوری نخبگان در جهاددانشگاهی به دنبال این هستیم تا پژوهشگران را به جامعه و صنعت پیوند بزنیم.

text to speech icon

نظر شما :