ارکانی:

جهاددانشگاهی جزء مجموعه‌های دانشگاهی پیشرو است

۱۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۶ کد : ۴۷۳۳۱ عمومی
نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی جزء پیشروترین مجموعه‌های دانشگاهی است که با مردم در ارتباط است.
جهاددانشگاهی جزء مجموعه‌های دانشگاهی پیشرو است

احسان ارکانی در افتتاحیه کلینیک دندانپزشکی جهاددانشگاهی نیشابور گفت: جهاددانشگاهی یکی از برکات انقلاب اسلامی است و جزء معدود نهادهایی است که بعد از ۴۲ سال از یک نهال نوپا به یک درخت تنومند و ریشه‌دار تبدیل شده است.

وی افزود: دندانپزشکی، آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و دوره‌ای آموزشی از جمله خدمات ارزنده این نهاد به مردم است.


ارکانی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی خراسان رضوی اقدامات ارزنده‌ای همچون تهیه اطلس اشتغال را در استان انجام داده است، عنوان کرد: یکی از مشکلات کشور عدم توزیع نامناسب بودجه است، نیشابور بعد از مشهد دومین شهر پر جمعیت استان است و جمعیت این شهرستان نسبت به مشهد یک به ۶ است ولی در تقسیم اعتبارات یک به ۱۰، ۲۰ و حتی ۳۰ است ولی در مجموعه جهاددانشگاهی بیشترین اعتبارات اختصاص یافته بعد از مشهد به نیشابور اختصاص دارد.

دیگر نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: جهاددانشگاهی یک افتخار بزرگ برای جمهوری اسلامی است.

هاجر چنارانی افزود: جهاددانشگاهی یکی از اساسی ترین نهادهای نخبگانی است که توسط امام (ره) در همان سال‌های اولیه انقلاب شکل گرفت.

وی مردمی بودن و جهادی عمل کردن مسئولان را از دیگر افتخارات جمهوری اسلامی ایران برشمرد و بیان کرد: شکل ارتقا یافته این دو موضوع در جهاددانشگاهی وجود دارد به طوری که بهترین خدمتگزاران به مردم در جهاددانشگاهی فعالیت می‌کنند.

چنارانی گفت: پروژه‌های خیرساز معمولا با مشارکت ۵۰، ۵۰ خیران و دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود، اما کلینیک دندانپزشکی جهاددانشگاهی ۱۰ درصد خیران و ۹۰ درصد خود جهاددانشگاهی مشارکت داشته‌ است.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی به خدمات ارزنده جهاددانشگاهی در بعد سلامت و پژوهش اشاره و خاطرنشان کرد: شهرستان نیشابور بالغ بر ۲۰۰ مدال آور ورزشی در عرصه جهانی دارد و انتظار داریم تا جهاددانشگاهی در عرصه  زیرساخت سلامتی و ساخت سالن ورزشی نیز در شهرستان اقدام نماید.

text to speech icon

نظر شما :