همزمان با سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور و توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛

برنامه حصن حصین برگزار می‌شود

۰۹ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۱ کد : ۴۵۴۲۷ فرهنگی
مدیر مجتمع پزشکی، آموزشی و تحقیقاتی نیشابور گفت: همزمان با سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور، توسط جهاددانشگاهی خراسان ضوی، آستان قدس رضوی و شهرداری نیشابور برنامه حصن حصین برگزار می‌شود.
برنامه حصن حصین برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، میثم لعل عوض پور با بیان این مطلب افزود: در این برنامه فرهنگی نشست تخصصی هجرت تاریخ ساز با سخنرانی دکتر بکائیان،پژوهشگر تاریخ نیشابور با موضوع نیشابور در عصر امام، دکتر حسن آبادی، مدیر امور اسناد و مطبوعات سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با موضوع بررسی جایگاه کتابت و هنر خوشنویسی در خراسان و نیشابور و دکتر سالم، مدرس دانشگاه با موضوع بررسی آثار شاه محمود نیشابوری برگزار خواهد شد.

وی به آیین رونمایی نشان "زرین قلم "ویژه کاتبان قرآن کریم در این برنامه فرهنگی اشاره و تصریح کرد: این نشان در یک رویداد دو سالانه به کاتبان کل قرآن کشور  به خط نستعلیق اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این برنامه فرهنگی تمثال شاه محمود نیشابوری(زرین قلم) اولین کاتب قرآن به خط نستعلیق توسط استاد علیرضا روحی از مدرسان جهاددانشگاهی نیشابور که طراحی گردیده است، رونمایی خواهد شد.

مدیر مجتمع پزشکی، آموزشی و تحقیقاتی نیشابور افزود: در این برنامه از ماکت یکی از آثار شاه محمود نیشابوری که توسط مرکز اسناد و مطبوعات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها آستان قدس رضوی تهیه شده، رونمایی خواهد شد.

وی گردهمایی بزرگ خوشنویسان خراسان رضوی را از دیگر این برنامه فرهنگی عنوان و خاطرنشان کرد: همزمان با سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور در حاشیه این برنامه حدیث سلسله الذهب توسط 114 خوشنویس کشور کتابت خواهد شد.

گفتنی است که برنامه حصن حصین امروز 9 تیرماه از ساعت 17 در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار خواهد شد.

text to speech icon

نظر شما :