عامل طرح شبکه دست بافت‌های داری و دستگاهی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خبر داد:

ایجاد ۲۰۰ شغل در حوزه پوشاک در منطقه محروم نوده مشهد در قالب طرح توسعه کسب و کارهای خرد خانگی

۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۳ کد : ۴۵۱۳۷ تجاری سازی فناوری و اشتغال
عامل طرح شبکه دست بافت‌های داری و دستگاهی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: در طرح توسعه کسب و کارهای خرد خانگی در منطقه محروم نوده مشهد در حوزه پوشاک برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.
ایجاد ۲۰۰ شغل  در حوزه پوشاک در منطقه محروم نوده مشهد در قالب طرح توسعه کسب و کارهای خرد خانگی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، عبدالله احراری امروز 31 خرداد در حاشیه افتتاح تولیدات حوزه پوشاک در منطقه نوده مشهد، با بیان این مطلب افزود: جهاددانشگاهی مجری دو طرح توسعه کسب و کارهای خرد خانگی با کارفرمایی سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد و طرح توسعه ملی مشاغل خانگی با کارفرمایی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.

وی ادامه داد: در چارچوب طرح توسعه کسب و کارهای خرد خانگی، جهاددانشگاهی خراسان رضوی اقدام به شناسایی پیشرانان شاخص در حوزه پوشاک در مناطق محروم به ویژه منطقه نوده مشهد نموده است.

وی به استقرار 7 پیشران در مرکز رویش سازمان بازآفرینی شهرداری مشهد در منطقه محروم نوده اشاره و تصریح کرد: در طرح توسعه کسب و کارهای خرد خانگی در منطقه محروم نوده مشهد در حوزه پوشاک برای 200 نفر شغل ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه پیشران به فرد یا شرکتی گفته می‌شود که متناسب با توانمندی‌های خود ، بخشی از نیازهای متقاضیان فعال در مشاغل خانگی را مرتفع می‌نماید، عنوان کرد: این نیازها عبارتند از : تهیه مواد اولیه ، بازار فروش ، تولید محتوا ، تامین سرمایه ، تامین تجهیزات و سایر اقداماتی که بتواند هماهنگی لازم را بین تولید کنندگان و مصرف کنندگان این محصولات فراهم آورد.

عامل طرح شبکه دست بافت های داری و دستگاهی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در واقع پیشران‌ها ، مجموعه‌هایی هستند که با تحت حمایت قراردادن متقاضیان مشاغل خانگی در راستای توسعه و پایدارسازی اشتغال آنان گام بر می‌‌دارند و جزو بازیگران اصلی شبکه‌های اشتغال محسوب می‌شوند.

text to speech icon

نظر شما :