پیام نوروزی سرپرست جهاددانشگاهی خراسان رضوی/ زیرساخت های عظیم نرم افزاری جهاددانشگاهی بهترین بستر برای قطع وابستگی کشور است

۲۹ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۳:۴۵ کد : ۴۲۵۵۷ عمومی
سرپرست سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به مناسبت آغاز سال۱۴۰۱ با صدور پیامی ضمن تبریک سال نو تأکید کرد: خوشبختانه زیرساخت های عظیم نرم افزاری و مدیریتی نهاد مقدس جهاددانشگاهی بهترین بستر برای توسعه فناوریهای مورد نیاز کشور و قطع وابستگی است.
پیام نوروزی سرپرست جهاددانشگاهی خراسان رضوی/ زیرساخت های عظیم نرم افزاری جهاددانشگاهی بهترین بستر برای قطع وابستگی کشور است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، متن پیام نوروزی دکتر حمیدرضا بیدخوری به شرح ذیل می باشد؛

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

یا مقلّب القلوب والابصار، یا مدبّر اللیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال

 

حضور محترم جهادگران دانشگاهی خراسان رضوی

با سلام و عرض ادب،

نو شدن زیباترین بهانه است برای یادآوری و مرور آن‌چه گذشت و گذراندیم و در خلال این تورق‌ها و از برابر دیده گذراندن‌هاست که نام‌های پرتکرار و خاطرات پررنگ‌تر، سبب می‌شوند تا بهتر بدانیم که زندگی ما در کنار کدام انسان‌ها و آرمان‌ها معنا پیدا کرده است. انسان‌ها و آرمان‌هایی که مسیر ما را شکل داده و حتی تغییر می‌دهند؛ بی‌تردید بخش اصلی خاطرات و آن‌چه به عنوان «منِ» ما در دیدگاه دیگران شکل می‌گیرد، هستند و به همین خاطر جدای از ما تعریف نمی‌شوند. به بهانه نو شدن بهارانه طبیعت و آغاز فصل جدیدی از شکل گرفتن ما در کنار هم؛ این پیام بهانه‌ای است برای یادآوری تمام دوستی‌ها و همراهی‌ها و سپاس‌گزاری از بودن شما همراهان عزیز در جمع خانواده بزرگ جهاددانشگاهی.

در ایامی که از فعالیت اینجانب در موقعیتی جدید در سازمان می گذرد شاهد صمیمانه ترین شادباش‌ها، بی دریغ ترین تلاش‌ها و دلسوزانه‌ترین نصیحت‌های شما بودم. این فرصت را مغتنم می دانم برای قدردانی از این حمایت همه‌جانبه و سخت امیدوارم سیمرغ جهاددانشگاهی خراسان رضوی به پشتوانه چهاردهه خدمت مستمر این نهاد انقلابی دانش‌بنیان، بلند بالا به حرکت خود ادامه دهد.

در روزهایی که گذشت، هیات رئیسه سازمان در نشست‌هایی فشرده بر بازنگری در فعالیت‌های موجود و یافتن مسیرهایی نوآورانه تمرکز داشت. نیروی انسانی متعهد و جهادی به عنوان بزرگترین سرمایه جهاددانشگاهی مشهد محور تمامی این گفتگوها، هم در راستای افزایش بهره‌وری فعالیت های موجود و هم برای انتخاب مسیرهای توسعه کیفی، بود. لازم می‌دانم از همکاران محترم در بخش‌های مختلف برای مشارکت، نقد و نظر در این حرکت آغاز شده دعوت نمایم.

هدف از تکاپوی اخیر بازاندیشی در مدل‌های کسب و کار موجود، آینده پژوهشی نیازهای مردم عزیز کشورمان، تلاش برای بهبود کیفیت زندگی ایرانیان با الگوهای دانش‌بنیان، تقویت پرداختن به ارزش‌های اسلامی و جهادی و نقش آفرینی موثرتر در « جهش تولید » مورد تاکید مقام معظم رهبری است. خوشبختانه زیرساخت های عظیم نرم افزاری و مدیریتی نهاد مقدس جهاددانشگاهی بهترین بستر برای توسعه فناوریهای مورد نیاز کشور و قطع وابستگی است که قطعا موجب ارتقاء اعتماد به نفْس ملّی نیز خواهد شد. و این مهم جز با تداوم همبستگی سازمانی و ارائه مدل‌هایی برای ارتقاء وضعیت معیشتی جهادگران با بهبود عملکرد سازمانی ممکن نخواهد بود.  

جهادگران خراسان رضوی یک سال پرفراز و نشیب را در هم‌زیستی با بیماری فراگیر کرونا، این میهمان ناخوانده، سخت و دشوار، اما همدلانه و صبورانه سپری کردند. درگذشت باورنکردنی جهادگران سرافراز: قنادزاده، احمدی، رفیعی نژاد، رییس‌المحدثین، سلطانی و شاهقاسی، خاطره‌ای تلخ از ایام دشوار بر قلب جهاددانشگاهی مشهد نشاند. اما این سوگ عظیم همچون دیگر جلوه های ثابت و لایتغیر دگرگونی طبیعت از مصادیق بارز بندگی در برابر کردگار و از کرامات الهی به بندگانش است که فرصت گرامیداشت آنچه داریم را برایمان فراهم می سازد.

نوروز نو شدن است. امید دارم سال 1401، سال افق های روشن و نوید بخش آینده ای بهتر برای ملت شایسته ایران و خانواده بزرگ جهاددانشگاهی باشد.

« بازکن پنجره‌ها را، که نسیم

روز میلاد اقاقی‌ها را

جشن می‌گیرد

و بهار

روی هر شاخه، کنار هر برگ

شمع روشن کرده است.»

 

با آرزوی سلامتی، بهروزی و تعالی شما در کنار خانواده محترمتان

برادرکوچک شما

حمیدرضا بیدخوری

سرپرست سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی

text to speech icon

نظر شما :