رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

بازنگری طرح مطالعات آمایش و تهیه و تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان از فعالیت‌های راهبردی این سازمان است

۰۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۱۸ کد : ۴۱۸۶۷ عمومی
رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: بازنگری طرح مطالعات آمایش و تهیه و تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان از فعالیت‌های راهبردی است که این سازمان آنها را انجام می‌دهد.
بازنگری طرح مطالعات آمایش و تهیه و تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان از فعالیت‌های راهبردی این سازمان است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حمیدرضا بیدخوری با بیان این مطلب در نشست شورای راهبردی طرح مطالعات آمایش و تهیه و تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان که امروز 7 اسفند در محل سالن شورای سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد، افزود: سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به دو طرح فوق به عنوان یک ماموریت می‌نگرد.

وی تصریح کرد: در تهیه و تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که باید شاهد عملی شدن آن باشیم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نتایج طرح تهیه و تدوین سند توسعه اقتصادی و روستایی استان خراسان رضوی در زندگی مردم روستاهای استان دیده نشود، این طرح به اتمام نخواهد رسید.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در خصوص بازنگری مطالعات آمایش استان، خاطرنشان کرد: در بازنگری این طرح به تجربه کافی دست یافته‌ایم و باید بازنگری آن به یک مطالبه عمومی در استان تبدیل شود، همچنین در این طرح به بازنگری در تحلیل‌ها و رویکردها نیاز داریم.

در ادامه این نشست، مهندس احمد نجاری‌مقدم، مدیر آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی گفت: از 2550 روستا در استان برای 1703 روستا سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی تدوین شده است.

وی تصریح کرد: در سال 96، برای 33 دهستان و 452 روستا، در سال 97، برای  30 دهستان و 489 آبادی، در سال 98، برای 34 دهستان و 389 روستا و در سال گذشته نیز برای  30 دهستان و 373 روستا سند توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی تهیه شده است.

text to speech icon

نظر شما :