از رونمایی کیک عناب تا بازدید مسئولان از دستاوردهای جهاددانشگاهی خراسان رضوی در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی

۱۲ دی ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۶ کد : ۴۰۱۴۳ عمومی
نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی ۱۴۰۰ با هدف روایت دستاوردها و توانمندی‌های نوآورانه جهاددانشگاهی از پنجم دیماه کار خود را در بوستان گفتگو تهران آغاز کرد تا مصادیق عملیاتی تحقق شعار "ما می‌توانیم" را در مقابل دیدگان بازدیدکنندگان به نمایش بگذارد.
از رونمایی کیک عناب تا بازدید مسئولان از دستاوردهای جهاددانشگاهی خراسان رضوی در نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، جهاددانشگاهی در این نمایشگاه توانمندی‌های خود را در حوزه‌های فرهنگی؛ آموزش و کارآفرینی و پژوهش و فناوری به نمایش گذاشت.

این نمایشگاه به نوعی اعلام آمادگی به مدیران حوزه‌های مختلف اجرایی دولت بود و اعلام کرد که جهاددانشگاهی به ‌عنوان نهادی فرابخشی و یک بازوی دانش‌بنیان و فناور می‌تواند با دریافت مأموریت‌ در حل معضلات و مسائل کشور نقش‌آفرینی مناسبی داشته باشد.

یکی از ویژگی‌ها و شاید مهمترین ویژگی این نمایشگاه همانگونه که گفته شد، معرفی ظرفیت‌های این نهاد و پتانسیل‌ها و دستاوردهای آن در عرصه های مختلف فعالیتی بود، اما ویژگی دیگر این نمایشگاه با تمام دستاوردهای علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی اش، ایجاد فرصتی برای رایزنی، تعامل و تبادل ظرفیت ها و پایه ریزی اقداماتی برای دستیابی به دستاوردهای آینده بود و به عنوان یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه دنبال شد و تفاهم نامه هایی که در جریان برگزاری این نمایشگاه منعقد شد، مصداق همین فرصت آفرینی است.

یکی از واحدهای جهاد دانشگاهی که از این فرصت به خوبی برای رایزنی و تعامل و ایجاد زمینه همفکری و همکاری با دیگر واحدهای جهاد دانشگاهی کشور و همچنین بخش خصوصی استفاده کرد، سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به عنوان یکی از سازمان های پیشرو بود.

در اولین روز این نمایشگاه در تاریخ 5 دی ماه، با حضور دکتر حمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی و مهندس طابیان، مدیرعامل نان قدس رضوی، از کیک فراسودمند عناب، محصول مشترک پژوهشکده علوم و فناوری موادغذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی و شرکت نان قدس رضوی رونمایی شد، از ویژگی‌های این کیک، با توجه به تغییر در فرمولاسیون آن میزان کاهش قابل توجه شکر  و افزایش ماندگاری آن است.

بازدید مسئولان اجرایی کشور از جمله، رئیس مجلس شورای اسلامی،  وزرای نفت، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور، معاونان اجرایی، زنان و امور خانواده و علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و نمایندگان مجلس از دیگر رویدادهای این نمایشگاه بود.

در حوزه پزشکی، سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی محصولات دانش بنیان همچون زخم پوش‌های فومی و ایمپلنت‌های متخلخل دندانی را ارائه کرده بود.

سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در حوزه فنی و مهندسی دو محصول دانش بنیان سایلنسر(صدا خفه کن) ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز و مبدل کاتالیست بر پایه فلزی را ارائه نمود.

همچنین در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی، مکمل های ورزشی، رنگ های خوراکی طبیعی، سازه روبیسکو از سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی ارائه شد.

در حوزه علوم انسانی، نیز معرفی طرح پیمایش ملی ارزش‌ها، نگرش ها و رفتارشناسی گردشگری ایران ، طرح آمایش استان و طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی از سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به مسئولان بازدید کننده معرفی شد.

همچنین در این نمایشگاه و با حضور وزیرعلوم تحقیقات و فناوری از پژوهشگران برگزیده جهاددانشگاهی تقدیر به عمل آمد که از سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از دکتر شادی بلوریان، مدیرگروه پژوهشی افزودنی‌های غذایی و دکتر احمد مولودی، مدیر گروه پژوهشی مواد نوین تقدیر به عمل آمد.

 

 

 


نظر شما :