تشریح مراقبت‌های ضروری بعد از ایمپلنت؛

متخصص کلینیک تخصصی دندانپزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

بیماران باید بعد از ایمپلنت، هر ۶ ماه یکبار جهت بازبینی ایمپلنت و سلامت دندان‌ها ویزیت شوند
۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۹ کد : ۳۷۷۷۴ پژوهش و فناوری
متخصص جراح لثه و کاشت ایمپلنت دندان کلینیک تخصصی دندانپزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی با تشریح مراقبت‌های ضروری بعد از ایمپلنت، گفت: بیمار بعد از ایمپلنت نباید به هیچ عنوان محل ایمپلنت را دستکاری کند.
متخصص کلینیک تخصصی دندانپزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر کاظم فاطمی با بیان این مطلب افزود: در طول 24 ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندان حداقل روزی 2 الی 3 مرتبه دهان خود را با آب و نمک شست و شو دهید.

وی با اشاره به اینکه به مدت حداقل 24 ساعت از مکیدن و نوشیدن مایعات توسط نی خودداری کنید، ادامه داد: تا 24 ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندانی از مواد غذایی یا نوشیدنی‌ داغ استفاده نکنید چون خونریزی را تشدید می‌کند.

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیماران باید بعد از کاشت ایمپلنت به مدت 24 ساعت غذا هایی که نیاز به جویدن دارند را میل نکنند.

متخصص جراح لثه و کاشت ایمپلنت دندان کلینیک تخصصی دندانپزشکی جهاددانشگاهی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بعد از کاشت ایمپلنت باید فعالیت‌های ورزشی را کنار گذاشت، خاطرنشان کرد: در صورتی که بیماران بعد از کاشت ایمپلنت نیاز به کمپرس داشتند، فقط از کمپرس یخ استفاده نمایند.

وی اظهار کرد: بعداز ایمپلنت علاوه بر رعایت کردن بهداشت اطراف ایمپلنت باید هر ۶ ماه یکبار جهت بازبینی ایمپلنت و سلامت دندان ها ویزیت شوند.


نظر شما :