رییس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی:

برنامه‌های سازمان دانشجویان الگوی رفتاری و عملکرد دیگر سازمان‌ها شده است

۱۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۲ کد : ۳۵۶۲۹ فرهنگی
رییس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: برنامه‌های سازمان دانشجویان در سال‌های اخیر بسیار منظم برگزار می‌شد و به قدری برنامه‌ها خوب و جامع بود که بسیاری از آن‌ها، الگوی رفتاری و عملکرد بعضی از سازمان‌ها و نهادهای دانشجویی قرار گرفت.
برنامه‌های سازمان دانشجویان الگوی رفتاری و عملکرد دیگر سازمان‌ها شده است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکترسید علی اکبر شمسیان، روز گذشته در مراسم گرامیداشت بیست‌وسومین سالگرد سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی که در تالار فردوسی مجتمع شریعتی جهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دلیل تاسیس سازمان دانشجویان وجود نسل فعال و با ایده بود تا بتوانند به ساختار و مدیریت کشور کمک کنند. خوشحال هستم که امروز با قاطعیت می‌توانم مطرح کنم که سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی تعداد بسیار زیادی مدیر متعهد، دلسوز، علاقه‌مند و کارآمد در کل کشور دارد و در خراسان رضوی هم تعداد زیادی از این افراد مشغول به خدمت هستند. 

وی افزود: اگر در هر گوشه و دیاری از سازمان‌ها و نهادهای مختلف مشاهده کنیم، بسیاری از افراد سازمان دانشجویان در آن مکان‌ها مسئولیت دارند یا مشغول فعالیت‌های اجرایی هستند. جالب است بدانید بیش از ۵۰ درصد از افرادی که در مراکز خبرگزاری و رسانه‌های استان فعالیت می‌کنند، مسیر آن‌ها از مجموعه جهاد دانشگاهی بوده است.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های دانشجویان شجاعت، نوآوری، خلاقیت، احساس عاطفه، نوع‌دوستی که در بالاترین حد خود قرار دارد را می‌توان نام برد. برنامه‌های سازمان دانشجویان در سال‌های اخیر بسیار منظم برگزار می‌شد و به قدری برنامه‌ها خوب و جامع بود که بسیاری از آن‌ها الگوی رفتاری و عملکرد بعضی از سازمان‌ها و نهادهای دانشجویی قرار گرفت. در ساختار دانشجویی این رویش‌ها نه تنها کمتر از گذشته نیست بلکه افق و امیدی برای آینده روشن می‌کند که بسیاری از افراد در آینده چه در جهاد دانشگاهی و چه در دیگر سازمان‌ها و نهادهای کشور بتوانند تاثیرگذار و موثر باشند.       

وی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های خوب سازمان دانشجویان نشریه وقایع اتفاقیه بود که با همکاری دانشجویان منتشر می‌شود و از نظر محتوایی رشد و ارتقاء بسیار خوبی پیدا کرده است. فعالیتهای انعطاف‌پذیر دانشجویان و تطابق با شرایط فعلی که برای افراد بی‌بضاعت انجام دادند باعث شد حتی سازمان‌های مرتبط کمک‌های بسیار خوبی انجام دهند.

شمسیان خاطرنشان کرد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه و خیرخواهانه به شکل مردمی ورود کرد که باید تقویت شود. بسیاری از اساتیدی که در دانشگاه هستند، نگاه‌شان نسبت به سازمان دانشجویان و رفتارهایی که در این مجموعه می‌شود بسیار مثبت است و از آن‌ها افرادی معقول، با تجربه و صاحب اندیشه یاد می‌کنند. امروز فضای مجازی محلی نیست که بتوان آن را نادیده گرفت اما این امر نیاز به تولید محتوا، تفکر و دیدگاه متفاوت و همچنین نیاز به ابزار سخت‌افزاری دارد که  ما این قسمت را توسط افرادی که در سازمان دانشجویان فعالیت می کنند، انجام می دهیم .    

رییس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی بیان کرد: افراد در سازمان دانشجویان می‌توانند به رشد و بالندگی این مجموعه که همراه با نقد منصفانه، گفت‌وگوهای مداوم و مستمر است، کمک کنند. بنابراین این مسیر می‌تواند تجربه خوبی را برای افراد به همراه داشته باشد و در آینده نیز تاثیرگذار باشد. سازمان دانشجویان جدای از جهاد دانشگاهی نیست و یک ساختار وابسته به این مجموعه است و رفتار ما در سازمان دانشجویان هم می‌تواند تقویت کننده فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف باشد و هم آسیب بزند و همگی باید کمک کنیم تا این فعالیت ها تقویت شود.


نظر شما :