رییس دانشگاه فردوسی:

تبدیل دانایی به دارایی در جهاددانشگاهی تحقق یافته است

/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی(۶)/
۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۸ کد : ۳۳۸۹۵ عمومی
رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جهاددانشگاهی از نهادهایی است که به اقتضای زمان و شرایط پس از انقلاب اسلامی تاسیس گردید که تا کنون ضرورت آن به هیچ عنوانی نفی نشده و این نهاد با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد.
تبدیل دانایی به دارایی در جهاددانشگاهی تحقق یافته است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمد کافی با بیان این مطلب افزود: جهاددانشگاهی حلقه اتصال دانشگاه و جامعه است و مسایل مختلف جامعه را با روش‌های علمی حل می‌کند.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی  همگام با تغییرات در نیازهای جامعه وارد بحث‌های علوم کاربردی، علوم انسانی و پزشکی هم شده و آثار درخشانی هم  در این حوزه‌ها از خود به جا گذاشته است.

وی با تاکیر بر اینکه تبدیل دانایی به دارایی در جهاددانشگاهی تحقق یافته است، عنوان کرد: جهاددانشگاهی توانسته، بسیاری از دستاوردهای علمی که نیاز به تجاری سازی داشته است، را انجام دهد و از ارائه خدمات مطلوب با کیفیت به هیچ عنوانی غافل نبوده است.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه بیان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه‌هایی که بین دانشگاه و جامعه خلا وجود داشته است، توانسته این خلا را پر نماید و پس از 4 دهه از عمر جهاددانشگاهی این نهاد همچنان پویا و فعال است.

وی تاکید کرد: جهاددانشگاهی علاوه بر اینکه اتصال دهنده جامعه و دانشگاه است، می‌تواند اتصال دهنده دانشگاه‌ها با مدیران و مسئولان برای تصمیم‌گیری در خصوص مسائل کلان کشوری هم باشد.

دکتر کافی با اشاره اینکه جهاددانشگاهی همواره در راستای تبدیل دانش به ثروت حرکت می‌کند، مهمترین ویژگی این نهاد را چابک سازی آن توصیف کرد و افزود: این ویژگی باعث شده تا سرعت تصمیم گیری در جهاددانشگاهی بالا باشد و خود را همیشه به موازات تغییرات  در نیازهای جامعه، تغییر دهد.

به گفته وی،  همانطور که از نام جهاددانشگاهی پیداست، این نهاد می تواند با توجه به وجود 3/5 میلیون دانشجو در کشور،  پویایی این قشر از جامعه را فراهم نماید.

به گفته رییس دانشگاه فردوسی صداقت در عمل و داشتن خلوص مهمترین ویژگی نیروهای جهاددانشگاهی است  و از داشته‌های این نیروها می‌توان در فعالیت‌های این نهاد سرمایه گذاری نمود.

 


نظر شما :