مدیر تأمین نهاده، بازاریابی و صادرات بنیاد برکت:

پُرکردن خلا دانشگاه و صنعت یکی از کارهای بزرگ جهاددانشگاهی در کشور بوده است

/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی(۵)/
۰۴ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۲ کد : ۳۳۸۳۰ عمومی
مدیر تأمین نهاده، بازاریابی و صادرات بنیاد برکت گفت: جهاددانشگاهی یکی از برکات انقلاب اسلامی است و ثمره کارهایی که در کشور انجام داده کاملا بارز و مشهود است.
پُرکردن خلا دانشگاه و صنعت یکی از کارهای بزرگ جهاددانشگاهی در کشور بوده است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر فرشید دلجو با بیان این مطلب افزود: پُرکردن خلا دانشگاه و صنعت یکی از کارهای بزرگ جهاددانشگاهی در کشور بوده و تا حد خوبی هم در این حوزه موفق شده ولی همچنان این نهاد باید در این حوزه بیشتر تلاش نماید.

وی با تاکید بر اینکه باید جهاددانشگاهی، تحقیقات دانشگاهی را به سمت رفع نیازهای صنت و نیازهای اساسی مردم سوق دهد، بیان کرد: جهاددانشگاهی در عرصه‌های مختلف همچون بحث‌های آموزشی و آموزش‌های کاربردی و بازار محور بسیار خوب عمل کرده و  به یک بازوی توانمند برای دانشجویان و اساتید تبدیل شده است.

به گفته مدیر تأمین نهاده، بازاریابی و صادرات بنیاد برکت، پشتوانه تحقیقاتی بسیاری از کارهای بزرگی که در کشور انجام شده، مربوط به تحقیقات و مطالعات جهاددانشگاهی بوده است.

دکتر دلجو تصریح کرد: جهاددانشگاهی در حوزه اشتغال و به ویژه اشتغال خانگی در مناطق کمتربرخوردار موفق عمل نموده است و باید این نهاد در این خصوص با پشتوانه تحقیقات، اشتغال آفرینی را به گونه‌ای هدایت کند که همراه با ثروت و اشتغال پایدار باشد.

وی با اشاره به اینکه موضوع ثروت آفرینی یکی از مشکلات اساسی در کشور است، ادامه داد: ثروت آفرینی در کشور از گذر تولید تکنولوژی و مدیریت فناوری اتفاق می‌افتد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش سرانه درآمد ملی نیز منجر به ثروت آفرینی می‌شود و این موضوع نیز به تحقق صنایع دانش بنیان و انتقال فناوری در تولید در کشور رخ می دهد و جهاددانشگاهی می تواند در این زمینه نقش به سزایی را داشته باشد.


نظر شما :