نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی:

جهاددانشگاهی اولین تجربه جمهوری اسلامی در تولید ثروت از دانش است

/جهاددانشگاهی، نماد عبور از موانع با باور توان ایرانی(۳)/
۰۲ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۷:۴۶ کد : ۳۳۷۵۴ عمومی
نماینده مردم تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاددانشگاهی اولین تجربه جمهوری اسلامی در تولید ثروت از دانش است.
جهاددانشگاهی اولین تجربه جمهوری اسلامی در تولید ثروت از دانش است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محسن زنگنه با بیان این مطلب افزود: جهاددانشگاهی یک مرکز قابل استناد در بین دانشگاه‌ها و آموزش عالی در جهت رفع موانع کشور است و این نهاد در عرصه‌هایی از جمله پزشکی، فنی و مهندسی و علوم انسانی که ورود پیدا کرده آثار درخشانی از خود به جا گذاشته است.

وی ادامه داد: ایجاد شرکت‌های دانش بینان در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری از تجارب جهاددانشگاهی در تولید ثروت از دانش در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی برای تداوم موفقیت‌‎های خود باید از بورکراسی‌های اداری معمولی دوری گزیند، بیان کرد: همانطور که از نام جهاددانشگاهی پیداست باید این نهاد روند حرکت‌های جهادگونه خود را در همه ابعاد مدیریتی و پرسنلی گسترش دهد و فعالیت‌های علمی را مقدم بر فعالیت‌های خود بداند.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، جهاددانشگاهی باید در تعیین روسا و مدیران شاخص‌های علمی را مدنظر قرار داد.

 نماینده مردم تربت‌حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی خواستار کمک بیشتر جهاددانشگاهی به مجلس در تهیه طرح‌ها و لوایح شد و تصریح کرد: جهاددانشگاهی باید توان علمی و کارشناسی خود را در اختیار نظام قانونگذاری قرار دهد.

دکتر زنگنه با تاکید بر اینکه باید معاونت پارلمانی جهاددانشگاهی بیشتر تقویت گردد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از مراکز علمی و پژوهشی که سطحی بسیار پایین‌تر از جهاددانشگاهی دارند و گستره و عمق فعالیت‌هایشان از این نهاد کمتر است در تهیه طرح‌ها و لوایح به مجلس شورای اسلامی کمک می‌کنند اما جهاددانشگاهی در این خصوص نقش موثری ندارد.


نظر شما :