رییس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد خبر داد:

میزبانی ۱۹۰۰ دواطلب کنکور سراسری در این مرکز

۰۸ تیر ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۷ کد : ۳۲۶۹۵ آموزشی
رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد از میزبانی ۱۹۰۰ داوطلب کنکور سراسری در رشته‌های ریاضی و تجربی در این مرکز خبر داد.
میزبانی ۱۹۰۰ دواطلب کنکور سراسری در این مرکز

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب افزود: کنکور سراسری رشته‌های ریاضی و علوم تجربی به ترتیب در روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ تیرماه در مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد برگزار خواهد شد.

به گفته وی، مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد میزبان  ۹۵۰ نفر در گروه آزمایشی  علوم ریاضی و ۹۵۰ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، تمامی پروتکل‌های بهداشتی با دقت فراوان در روزهای برگزاری آزمون سراسری در مرکز اجرا خواهد شد، تصریح کرد: در این آزمون فاصله صندلی هر دواطلب یک متر و ۸۰ سانتی متر خواهد بود.

وی عنوان کرد: قبل از برگزاری آزمون سه نوع محلول ضدعفونی در مرکز استفاده می‌شود. برای دست، برای سطوح و نوعی دیگر برای ورودی‌ها که به صورت وایتکس برای ضدعفونی کف کفش استفاده می‌شود. همچنین موکت‌هایی در ورودی‌ها پیش‌بینی شده که به صورت مستمر روی آن‌ وایتکس ریخته می‌شود تا کف کفش‌های افراد در زمان ورود به حوزه ضدعفونی شود. برای سطوح مختلف هم به همین شکل مواد ضدعفونی در نظر گرفته شده است که پیش و پس از آزمون همه سطوح مانند صندلی‌ها، دستگیره‌ها، راه‌روها، سرویس‌های بهداشتی و... ضدعفونی شود. برای ضدعفونی دست‌های داوطلبان هم در ورودی‌ها و تمام مسیری که دانشجو در آن‌ رفت‌وآمد دارد، اسپری‌هایی قرار داده شده است.

رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با تاکید بر اینکه دواطلبان از آوردن وسایل اضافی در روز برگزاری آزمون سراسری خودداری کنند، تصریح کرد: به منظور جلوگیری از تجمع دوطلبان، کلیه درب‌های مجتمع شریعتی جهاددانشگاهی از ساعت ۶:۱۵ صبح بر روی دواطلبان باز خواهد شد.

افروغی عنوان کرد: حوزه امتحانی داوطلبانی که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند، مرکز نیست و دفترچه آزمون توسط نماینده دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان به دست این افراد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: برای آن دسته از داوطلبانی که در بدو ورود به حوزه برگزاری آزمون تب‌سنجی شده و مشکوک شناسایی می‌شوند، اتاق‌ ایزوله و مستقلی در مرکز در نظر گرفته شده است.

text to speech icon

نظر شما :