رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد:

انتظار داریم دولت آینده به بحث آموزش عالی مهارتی توجه ویژه‌ای داشته باشد

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۵ کد : ۳۲۱۴۸ آموزشی
رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد گفت: انتظار داریم دولت آینده به بحث آموزش عالی مهارتی توجه ویژه‌ای داشته باشد
انتظار داریم دولت آینده به بحث آموزش عالی مهارتی توجه ویژه‌ای داشته باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب افزود:  در کشورهای توسعه یافته به آموزش عالی مهارتی توجه ویژه ای شده است و این مسئله در کشور ما نیز می بایست مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه توسعه ششم توسعه می بایستی سهم دانشجو در نظام آموزش عالی مهارتی به 30 درصد می رسید عنوان کرد که این موضوع به دلایل متعدد نه تنها تحقق نیافته بلکه کاهش پیدا کرده و  به حدود 12درصد در سال 1399 رسیده است.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد حمایت از مراکز علمی کاربردی باکیفیت در توسعه رشته ها و اختصاص بودجه به این مراکز جهت کیفی سازی را از جمله مورادی دانست که باید دولت آینده با هماهنگی مجلس در جهت حمایت از نظام آموزش عالی مهارتی به کار گیرد.

مهندس افروغی در ادامه یادآور شد: اصلاح نظام آموزشی در آموزش و پرورش و آماده نمودن دانش آموزان برای ورود به نظام آموزش عالی مهارتی عامل بسیار مهمی است که می بایست در آموزش و پرورش کشور مورد توجه قرار گیرد. این عامل در دستیابی به این هدف متعالی در نظام آموزش عالی کشور بسیار موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه بازار کار تشنه مهارت است، خاطرنشان کرد: توجه به نظام آموزش عالی مهارتی می تواند تا حد زیادی مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را حل نماید.

 


نظر شما :