مدیر گروه پژوهشی ریزساوزاره‌های صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

دولت بعدی کسری بودجه خود را با حذف بودجه‌های پژوهشی جبران نکند

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۵ کد : ۳۲۰۱۷ پژوهش و فناوری
مدیر گروه پژوهشی ریزساوزاره‌های صنعتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی تاکید کرد: انجام پژوهش‌های کاربردی با در نظر گرفتن مشکلات موجود جامعه می‌تواند به ارتقای تولید ملی و همچنین ممانعت از خروج ارز گردد.
دولت بعدی کسری بودجه خود را با حذف بودجه‌های پژوهشی جبران نکند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر مریم عامری با بیان این مطلب افزود: از دولت بعدی انتظار داریم تا کسری بودجه خود را با حذف بودجه‌های پژوهشی جبران نکند؛ سرمایه‌گذاری در حوزه پژوهش امری است که در طولانی مدت می‌توان اثرات آن را دید و این مهم نیازمند توجه ویژه حمایت‌های بخش خصوصی و دولتی می‌باشد که متاسفانه در سالیان گذشته روند کاهشیِ حمایت‌ها را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه نباید بودجه‌های پژوهشی را کم کرد، ادامه داد: با حذف بودجه‌های پژوهشی نمی‌توان پژوهش‌های کاربردی که منتج به محصول شود را انجام داد.

به گفته مدیر گروه پژوهشی بیوتکنولوژی صنعتی میکروارگانیسم های جهاددانشگاهی خراسان رضوی، پژوهش‌های کاربردی علاوه بر حل مشکلات جامعه می‌تواند به تولید ملی و ممانعت از خروج ارز از کشور بینجامد.

دکتر عامری با تاکید بر اینکه دولت آینده باید برنامه‌ریزی نماید تا بودجه‌های پژوهشی توزیع مناسبی در سطح کشور داشته باشد، عنوان کرد: بسیاری از ایده‌های پژوهشی توسط پژوهشگران در شهرستان‌ها می‌تواند در صورت حمایت‌های دولتی به تولید محصولات کاربردی منجر گردد که متاسفانه به دلیل دور بودن شهرستان‌ها و پژوهشگران آن‌ها از مرکز تصمیم گیری و توزیع بودجه های کشور در تهران این مهم میسر ‌.


نظر شما :