مدیر گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

دولت آینده از پژوهش‌های کاربردی در حوزه صنعت حمایت بیشتری کند

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۵ کد : ۳۱۹۶۴ پژوهش و فناوری
مدیر گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: انتظار داریم تا دولت آینده از پژوهش‌های کاربردی در حوزه صنعت حمایت بیشتری کند و به پژوهشگران داخلی که نیازهای صنعت را تامین می‌کنند، اعتماد نماید.
دولت آینده از پژوهش‌های کاربردی در حوزه صنعت حمایت بیشتری کند

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر احمد مولودی با بیان این مطلب افزود: یکی از کارهای خوبی که در دولت کنونی اتفاق افتاد، توسعه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بود که امیدواریم این موضوع نیز در دولت آینده با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی تاکید کرد: اعتماد به تولیدکنندگان داخلی بسیار کم است و امیدواریم رییس جمهور و دولت آینده برنامه‌ای داشته باشند تا ریسک پذیری در استفاده از کالای تولید داخل را افزایش دهند.

وی ممنوع کردن واردات کالاهای مشابه تولید داخلی را از حمایت‌های دولت آینده از صنعت برشمرد و ادامه داد: امیدواریم رییس جمهور آینده در خصوص تسهیل و کوتاه کردن زمان اعطای مجوزها  در تولید چاره‌ای بیندیشد.

وی به قوانین سختگیرانه در خصوص اعطای مجوزها اشاره و تصریح کرد: به عنوان مثال در خصوص اعطای مجوز به تولیدکنندگان داخل استانداردهای سختگیرانه‌ای وجود دارد که به هیچ عنوان این موضوع منطقی نمی‌باشد.

مدیر گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی اعطای تسهیلات کم بهره با تنفس طولانی را از دیگر حمایت‌هایی دانست که رییس جمهور آینده می‌تواند از تولید داخل داشته باشد.

 


نظر شما :