مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

نظرسنجی ابزار تاثیر گذار در جهت انعکاس افکار مردم در سیاست‌گذاری عمومی و اجتماعی است

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۱:۲۲ کد : ۳۰۴۷۴ فرهنگی
مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: نظرسنجی به عنوان ابزار و شیوه شناخته شده جهت رصد تغییر و تحولات افکار عمومی محسوب می‌شود که می‌توان آن را به عنوان ابزار تاثیر گذار در جهت بازخورد عمومی و انعکاس افکار و نظر مردم در سیاست‌گذاری عمومی و اجتماعی در نظر گرفت .
نظرسنجی ابزار تاثیر گذار در جهت انعکاس افکار مردم در سیاست‌گذاری عمومی و اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، راضیه آذرنیا با بیان این مطلب افزود: مرکز افکارسنجی استان خراسان رضوی به عنوان یکی از معتبر ترین مراکز نظر سنجی استان ،در سال گذشته با انجام بیش از ۲۰ طرح نظر سنجی در خصوص موضوعات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی سعی در انجام رسالت خود  با رعایت اصول شفافیت و صداقت در ارائه و انعکاس نظرات مردم به مسئولین نموده است.

وی تصریح کرد: معمولا در نظر سنجی‌ها، مراجعه حضوری و تلفنی از روش‌های رایج جمع آوری اطلاعات می‌باشد .در سال گذشته با توجه به شیوع بیماری کرونا مرکز افکار سنجی جهاددانشگاهی خراسان رضوی اقدام به راه اندازی سایت نظر سنجی تلفنی نمود که با استفاده از آن به صورت برخط اطلاعات گردآوری می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین با استفاده از نرم افزار گردآوری اطلاعات در سایت تلفنی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران سرعت العمل و چابکی ایسپا افزایش یافته است .

به گفته وی، در نظر سنجی تلفنی با استفاده از بانک شماره تماس مخاطبین طیف گسترده‌ای از افراد در دسترس قرار گرفته که به شیوه‌ی تصادفی  مصاحبه با آنان امکان پذیر است.

مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی عنوان کرد: همچنین از ویژگی‌های دیگر نظرسنجی تلفنی می‌توان به  مدیریت همزمان و یکپارچه کلیه پرسشگران تلفنی،ارائه آمار دقیق و لحظه به لحظه از مراحل اجرای عملیات میدانی،امکان سهمیه بندی دقیق به روی پاسخ گویان ، کنترل همزمان به روی سهمیه ها در زمان اجرای عملیات میدانی ،ضبط صدا و ثبت الکترونیکی  اشاره نمود.

آذرنیا اظهار کرد: در سال گذشته مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی خراسان رضوی، ۲۳ طرح  نظرسنجی با حجم نمونه 18 هزار نفر اجرا نمود که از این تعداد ۸ طرح نظرسنجی به شیوه تلفنی با حجم نمونه ۶۲۰۰ نفر بوده است .

مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی  خاطرنشان کرد:این مرکز آمادگی دارد با ارائه ایده‌های موثر در انجام پروژه‌های نطرسنجی با سازمان‌ها و نهاد‌ها و مراکز دانشگاهی همکاری نماید.


نظر شما :