رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی

تدبر در قرآن یکی از فعالیت‌های گزین جهاددانشگاهی است

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۰۷ کد : ۲۹۵۲۶ عمومی
رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، با اشاره به انتظارات رهبری از جهاددانشگاهی، در خصوص فعالیت‌های گزین گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی با محوریت تدبر در قرآن و برخی از اقدامات در حوزه ترجمه، از جمله اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه فعالیت‌های قرآنی است
تدبر در قرآن یکی از فعالیت‌های گزین جهاددانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر علی اکبرشمسیان، رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، امروز ۱۸ فروردین‌ماه، در آیین تجلیل از خادمان برگزیده کشوری قرآن کریم (برگزیده سال‌های ۹۸ و ۹۹) که به میزبانی جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی، در محل جهاددانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: بعد از انقلاب فرهنگی، بخش بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها به جهاددانشگاهی واگذار شد که یکی از این رویکردها، فعالیت‌های قرآنی بود.

وی ادامه داد: از آنجا که این اقدامات از روی اخلاص، صداقت و امانت‌داری انجام می‌شد، خیلی زود جایگاه خود را در کشور، دانشجویان و دانشگاه‎ها پیدا کرد. اولین دوره مسابقات قرآنی در سال ۶۴ و بعد از آن، ۲۴ دوره این مسابقات به میزبانی جهاددانشگاهی در کشور برگزار شد.

شمسیان ابراز کرد: آثار و برکات این مسابقات، نه تنها برای دانشگاه‌های کشور بود، بلکه برای جهاددانشگاهی نیز آثار آن قابل تأمل است و در این ۲۴ دوره، قریب به سه میلیون دانشجو شرکت کردند و بسیاری از این جلسات در خراسان رضوی برگزار شد و بسیاری از قاریان بین‌‎المللی کشور از کانال مسابقات دانشجویان کشور که متولی آن جهاددانشگاهی بود، معرفی و شناخته شدند.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اضافه کرد: از دوره بیست‌وپنجم این دوره از مسابقات به دانشگاه‌ها واگذار شد و جهاددانشگاهی در کنار دانشگاه‌ها به فعالیت خود ادامه داد.

وی بیان کرد: در سال ۸۲، مرکز فعالیت‌های قرآنی و خبرگزاری ایکنا توسط جهاددانشگاهی راه‎اندازی شد و امروز به‎عنوان بزرگترین مرکز قرآنی، روزانه بیش از ۳۰۰ خبر قرآنی به زبان‎های مختلف منتشر می‎شود و در این خصوص توانسته در بین کشورهای مسلمان به‌ویژه در بین جوانان نقش بسزایی داشته باشد.

شمسیان بیان کرد: بعد از واگذاری مسابقات قرآن به دانشگاه‌ها، جهاددانشگاهی متولی برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان کشورهای مسلمان شد و تاکنون ۶ دوره از این مسابقات برگزار شده و ما این افتخار را داشتیم که با همکاری استانداری خراسان رضوی، برگزاری دو مرحله این دوره از مسابقات، در مشهد صورت گرفت.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، درخصوص انتظار فعالیت‌های گزین در حوزه‌های مختلف جهاددانشگاهی، تصریح کرد: یکی از فعالیت‌هایی که در جهاددانشگاهی انجام شد، موضوع تدبر در قرآن است که در این راستا دوره‌های مختلف آموزشی تدبر در قرآن برگزار شده است، ضمن اینکه اقدامات مطلوبی در حوزه ترجمه قرآن، به‌عنوان فعالیت‌های گزین نیز انجام شد.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر ریاست جمهوری، از کمال الدین غراب منتخب بیست و چهارمین  و سیدجواد سادات فاطمی منتخب بیست و پنجمین دوره تجلیل از خادمان قرآن تقدیر به عمل آمد.

 


نظر شما :