جهاددانشگاهی خراسان رضوی در سال ۹۹

راه اندازی مرکز تشخیص کووید۱۹ در جهاددانشگاهی خراسان رضوی

۰۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۶ کد : ۲۹۳۰۰ عمومی
جهاددانشگاهی خراسان رضوی در شرایط دشوار روزهای همه‌گیری کرونا، در سال گذشته، مانند همیشه در کنار مردم و مدیریت ارشد استان ایستاد و با به کارگیری تمام توان خود و با گذشت و ایثارگری همکاران حوزه پزشکی به یاری حوزه سلامت شتافت و در حد توان خود ایفای نقش نمود.
راه اندازی مرکز تشخیص کووید۱۹ در جهاددانشگاهی خراسان رضوی

فعالیت‌های جهاددانشگاهی در خصوص تشخیص بیماری کووید ۱۹ از زمان شیوع ویروس در چین آغاز شد و با اعلام تشخیص بیماری در ایران شدت گرفت.

سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با سابقه موفق بیش از چهار دهه در حوزه تشخیص طبی و دارا بودن مرکز تحقیقاتی در زمینه ویروس‌شناسی و گروه پژوهشی بیولوژی سلولی و مولکولی با همکاری معاونت درمان و گروه ایمنولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، حمایت شورای اسلامی شهر مشهد مقدس و مسئولان ارشد استان از روز  ۲۵ فروردین ماه سال ۹۹، فعالیت خود را در زمینه بیماران سرپایی مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ آغاز کرد، به طوری که تا پایان سال پذشته بیش از ۷۰ هزار نفر برای انجام تست تشخیص کرونا به مرکز تشخیص کووید ۱۹ مراجعه نمودند.

این مرکز از جمله مراکز مورد تایید ایرلاین‌های هوایی و ادارات و سازمان‌های دولتی برای تشخیص کرونا است.

با توجه به اینکه پیش بینی می شود که در سال جاری با واکسیناسیون سراسری، پاندمی کرونا در کشور پایان یابد، از این رو این مرکز در سال جدید نیز بنا دارد در کنار تست تشخیص کرونا، اقدام به تست تشخیص سرطان که یک تست تشخیص مولکولی است، اقدام نماید.


نظر شما :