دکتر سید علی اکبر شمسیان، رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، با پیامی حلول سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت

۳۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۴ کد : ۲۹۲۹۵ عمومی
دکتر سید علی اکبر شمسیان، رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، با پیامی حلول سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت.
دکتر سید علی اکبر شمسیان، رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، با پیامی حلول سال ۱۴۰۰ را تبریک گفت

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

آخرین ساعات سال 99 در حال سپری شدن است، سالی کم نظیر در تاریخ کشورمان و جهان، سالی که ابتدای آن، بلکه کمی قبل تر با فراگیری بیماری عفونی، مسری و مرگبار کووید 19 آغاز شد و به سرعت بخش‌های مختلف جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار داد و با طولانی‌تر شدن آن، بسیاری از کسب و کار و فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و... از رونق و رمق افتاد که پیامدهای آن بیکار شدن هزاران نفر و تعطیل شدن بسیاری از بنگاه‌ها بود و البته برخی از کسب و کارها و فعالیت‌های جدید نیز مناسب با این اوضاع و احوال رونق و رمق گرفت.

اقتصاد کشور ما که تحت تاثیر تحریم‌های شدید و برخی سو مدیریت‌ها شرایط نامساعدی را سپری می‌کرد بیماری و گرفتاری دیگری را نیز مقابل خود دید که دست و پنجه نرم کردن با آن بسیار دشوار و پیامدهایش مخرب‌تر بود. در این میان حوزه سلامت به عنوان پرچمدار و خط مقدم مواجه با این بیماری در مسیر مبارزه‌ای سخت و دشوار قرار گرفت، هزاران نفر از دست‌اندرکان نظام سلامت با به خطر انداختن جان خویش، به مبارزه با این بیماری و درمان بیماران پرداختند و بسیاری از دانشمندان و محققان نیز در پی راه‌حل های اساسی و پیشگیرانه، تمام همت و استعداد خویش را به کار گرفتند که خوشبختانه با تولید واکسن در کشورهای مختلف از جمله ایران، امید پایان یافتن این ویروس منحوس در دل بشریت تقویت شد.

اکنون شایسه دیدم در پایان این سال سخت چند نکته را با شما همکاران عزیز و جهادگر درمیان بگذارم....

1-جهاددانشگاهی خراسان رضوی در این سال پر تلاطم از آسیب های اقتصادی به ویژه آسیب های ناشی از کرونا مصون نمانده و بسیاری از کسب و کارها، خدمات و فعالیت های آن در حوزه های مختلف به تناوب و تناسب در ماه ها و شرایط گوناگون به میزان مختلف تحت تاثیر قرار گرفت. و این مساله چالشی اساسی برای اداره مطلوب سازمان ایجاد کرد که نیازمند تدابیر ویژه ای بود و اگر نبود همفکری و تلاش جمعی  و روحیه ایثارگری، قطعا سرنوشت دیگری در انتظار ما بود.

2-افزایش تورم، کاهش ارزش پول ملی، افزایش لجام گسیخته قیمت کالاها و خدمات به ویژه کالاهای اساسی و کاهش شدید قدرت خرید، همکاران ما را  همانند سایر مردم در کشور در معرض آسیب‌های جدی قرار داد و اداره زندگی در حد معمول را  برای آنها دشوار کرد که قطعا این مساله نیز، چالش و دغدغه مهم دیگری  برای سازمان بوده و است.

این نهاد برای مواجه با این دو چالش ضمن همراهی با سیاست‌های کل کشور در مبارزه با شیوع کرونا اقداماتی نیز انجام داده است:

الف) نیاز کشور و استان به کمک گسترده در حوزه پیشگیری و درمان باعث شد تا این نهاد با احساس مسئولیت اجتماعی و سازمانی ، زیرساخت‌های راه‌اندازی مرکز تشخیص سرپایی کرونا در آزمایشگاه رازی را فراهم کند و خوشبختانه توانست تا به امروز قریب بیش از 70 هزار تست کووید 19 انجام داده، دانست که با گذشت و فداکاری همکاران عزیزمان به ویژه در حوزه معاونت پزشکی میسر نبود.

ب) با توجه به عدم امکان تشکیل کلاس‌های آموزشی و انجام فعالیت‌های گذشته و حتی ارائه خدمات در برخی از حوزه‌ها(انتشارات)، به شکل حضوری، این سازمان با توسعه سریع زیرساخت‌های  IT، توانست ارائه خدمات مجازی  و انجام فعالیت‌ها به صورت غیرحضوری را ساماندهی و محقق کند، تا با تغییر شیوه ارائه خدمات، هم از میزان آسیب دیدگی سازمان کاسته و هم ارتباط خود با مخاطبان و مشتریان را همچنان حفط نماید.

ج) از سویی دیگر این سازمان ضمن مدیریت هزینه‌ها و دادن هشدارهای به موقع به حوزه‌ها، با  همکاری دفتر مرکزی تلاش کرد با ترمیم حقوق همکاران جهادگر در صیانت از سرمایه‌های انسانی خود گام‌های قابل توجهی نیز بردارد و با تعریف و ارائه کمک‌های غیر نقدی و تسهیلات متنوع به کمک همکاران  بشتابد هر چند که اقدامات انجام شده پاسخ کاملی برای تامین ضرورت‌های زندگی این عزیزان نمی‌باشد.

پر واضح است سه گانه صیانت از سازمان،  صیانت از همکاران و صیانت از مخاطبان و مشتریان، (سهم) به شیوه قانونی، نیازمند همراهی و همدلی،  تلاش بیشتر، ابتکار و خلاقیت و شناسایی به موقع فرصت‌های جدید و ریسک پذیری کارکنان و مدیران است، نادیده انگاری یا کم دیده انگاری هر یک از این سه گانه‌ها می‌تواند موجب آسیب های جدی  شده و امنیت سازمانی را با تهدید مواجه کند.

نکته آخر اینکه، موکدا تقاضا می‌کنم دستور العمل‌های بهداشتی را کاملا رعایت کنید تا در تمام مدت فراگیری این بیماری به ویژه در ایام نوروز و در دید و بازدیدها و لحظات خوشی که قصد دارید برای خود و خانواده محترمتان فراهم کنید، غافلگیر نشوید که این بیماری بسیار غافلگیر کننده است.

در آستانه ورود به سال جدید، از مقلب القلوب و الابصار و مدبر الیل و النهار و محول الحول و الاحوال عاجزانه می‌خواهیم حال ما را به بهترین حال ها رهنمون سازد.

سال بسیار خوبی برای کشور عزیزمان ایران و برای شما همکاران عزیز در کنار خانواده ارجمندتان آرزومندم. والسلام


نظر شما :