توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛

مرحله استانی نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان برگزار می‌گردد

۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۶ کد : ۲۷۶۲۶ فرهنگی
توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛ مرحله استانی نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان برگزار می‌گردد.
مرحله استانی نهمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان برگزار می‌گردد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهدی نعیمیان‌راد با بیان این مطلب افزود:  به منظور ارتقاء فرهنگ گفت‌وگو و بسط و گسترش مباحثه مستدل، اخلاقی و منطقی و تعالی نشاط علمی در محیط‌های دانشگاهی، مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران هر سال توسط مرکز ملی گفت‌وگو، مناظره و آزاداندیشیِ سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی و واحدهای متقاضی در سراسر کشور(جهاد دانشگاهی و غیر آن) برگزار می‌شود.

به گفته مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دبیرخانه دائم این مسابقات در مرکز ملی گفتگو، مناظره و آزاداندیشی مستقر است.
بدین منظور سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی جهت برگزاری مسابقه مناظراتی دانشجویی برگزار می‌کند:

وی اهداف برگزاری مسابقات را توسعه فرهنگ گفت‌وگو، آموزش و ارتقای تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان،تقویت انگیزه‌های ارتقای دانش و آگاهی در میان دانشگاهیان و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند برشمرد.

 به گفته وی، التزام به اخلاق علمی در نقد آراء طرف مقابل و نقل قول از اشخاص و آثار،پرهیز از ورود به نزاع‌های غیرعلمی و مجادلات روزمره و مرسوم،اهتمام به روزآمدی و کارایی مباحث، نقل قول‌ها و منابع، واقعی بودن مواضع گروه‌ها و اعضای آنها در مقابل گزاره‌های اعلام‌شده  از خط مشی مسابقات است.

وی با اشاره به اینکه هر تیم، متشکل از 4 دانشجو و یک سرپرست عضو هیئت علمی است، ادامه داد: اعضای یک تیم می‌توانند از رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مختلف باشند و در این زمینه محدودیتی وجود ندارد.

نعیمیان راد با بیان اینکه اعضای تیم‌ها در ثبت‌نام اولیه هر دوره باید دانشجو باشند و در صورت فارغ‌التحصیلی پس از ثبت‌نام می‌توانند در مسابقات آن دوره شرکت کنند، تصریح کرد: شرکت در کلیه جلسات آموزشی و توجیهی مسابقات الزامی است.

مدیر اجرایی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره مهلت ثبت‌نام و تکمیل کردن تیم‌ها 8 الی 18 بهمن‌ماه سال جاری می‌باشد، خاطرنشان کرد: جلسه توجیهی 23 بهمن‌ماه و شروع مسابقات 25 الی 30 بهمن است.


نظر شما :