آغاز مطالعات فاز چهارم طرح توسعه اشتغالزایی روستایی در خراسان رضوی

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۰ کد : ۲۲۵۱۰ تجاری سازی فناوری و اشتغال
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با اشاره به آغاز مطالعات فاز چهارم طرح توسعه اشتغالزایی روستایی خراسان رضوی، گفت: یکی از ویژگی‌های استان خراسان رضوی نسبت به سایر استان‌های دیگر در تهیه این طرح، کاربردی بودن آن است.
آغاز مطالعات فاز چهارم طرح توسعه اشتغالزایی روستایی در خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر رضا جمشیدی، ظهر روز گذشته 17 شهریور در نشست شورای راهبردی مطالعات فاز چهارم طرح توسعه اشتغالزایی روستایی خراسان رضوی که در محل سالن شورای این سازمان برگزار شد، با تاکید بر اینکه سند توسعه اشتغالزایی روستایی خراسان رضوی قابلیت کاربردی شدن را خواهد داشت، اظهار کرد: معین‌های اقتصادی استان از اجرای این طرح به صورت  نسبی رضایت دارند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی خواستار اخذ نظرات فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی در انجام مطالعه این طرح شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه باید سازمان برنامه و بودجه برای 5000 روستا در کشور برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی تهیه نماید، ادامه داد: بر اساس آنچه که در این خصوص به استان خراسان رضوی ابلاغ شده است، سهم این استان 1645 روستا در طول 5 سال این برنامه است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس این برنامه می‌بایستی در سال 329 روستا که 38 درصد آبادی‌های بالای 25 خانوار استان را شامل می‌شد،  مورد مطالعه قرار می‌گرفت، بیان کرد: آنچه که در طی سال‌های 96 تا 98 در استان انجام شد مطالعه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی 1363 روستا بود که این میزان بیش از تعهد خراسان رضوی در برنامه ابلاغی بود.

در ادامه رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر سیدعلی اکبر شمسیان،  از انجام مطالعات فاز چهارم طرح توسعه اشتغالزایی روستایی این استان تا پایان سال جاری توسط جهاددانشگاهی خبر داد.

افزود: امیدواریم با تکمیل مطالعات این طرح، بخش‌هایی از این طرح به صورت پایلوت اجرا و سند توسعه اشتغالزایی روستایی استان تهیه شود.

وی با تاکید بر اینکه طرح توسعه اشتغالزایی روستایی استان برای دستگاه‌های اجرایی تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز  به صورت سند تحویل خواهد شد، ادامه داد: امیدواریم این سند به عنوان یک الگو برای کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

 


نظر شما :