توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی صورت گرفت؛

توزیع ۳۱۳ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۹ کد : ۱۸۰۸۴ فرهنگی
معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: از زمان بروز بیماری کرونا، سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی سعی کرد با شناسایی نیازهای کشور و استان و با توجه به ظرفیت‌های خوبی که این نهاد داشت نقش جهادی خویش را در کمک به دولت و نظام در مبارزه با ابعاد مختلف این بیماری ایفا نماید.
توزیع ۳۱۳ بسته کمک معیشتی بین نیازمندان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر هادی بختیاری گفت: در همین راستا، این سازمان، اقدامات مختلفی در حوزه‌ها، پژوهش‌ها و خدمات تخصصی پزشکی از جمله راه‌اندازی آزمایشگاه کویید ۱۹ و همچنین ارتقای آگاهی‌های عمومی با استفاده از ظرفیت‌های دو رسانه ایسنا و ایکنا انجام داد.

وی تصریح کرد: اما با فراگیری این بیماری و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها و افزایش بیکاری، باعث شد تا ضرورت کمک به اقشار نیازمند و آسیب دیده بیشتر شود  که به همین منظور سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی برنامه‌ای که همه ساله در ماه مبارک رمضان تحت عنوان "نان و پنیر و همدلی" هدف کمک به اقشار محروم انجام می‌داد، در سال جاری نیز تلاش کرد این امر را با قوت و میزان بیشتری برای کمک به نیازمندان انجام دهد.

دکتر بختیاری ضمن قدردانی از دانشجویان سازمان دانشجویان، خبرنگاران ایسنا و ایکنا و همکاران جهاددانشگاهی و تمامی خیرین که در این امر خداپسندانه نقش آفرینی کرده‌اند، افزود: این اقدام در راستای مواسات و کمک مومنانه صورت پذیرفت که نقش دانشجویان و همکاری آنها در این موضوع بسیار پر رنگ بود.

در ادامه مهدی نعیمیان راد، مدیر اجرایی معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی نیز در این خصوص افزود: با توجه به تجربیات قبلی سازمان دانشجویان در این زمینه، استقبال خوبی از پویش "نان و پنیر و همدلی" شد و پس از جمع آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی موفق شدیم  تعداد ۳۱۳ بسته در مرحله اول با ارزش هر بسته دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تهیه و آماده کنیم.

 وی محتوای این بسته‌ها را برنج، ماکارونی، روغن، نخود، عدس، سویا، تن ماهی، رب گوجه فرنگی، پنیر، خرما، ماسک و ژل ضد عفونی کننده دست بر شمرد که امروز ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در نقاط مختلف توزیع شده است.

سید امیرحسین قاسمی، کارشناس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی ضمن قدردانی از همه کسانی که در این طرح خداپسندانه شرکت نموده اند، افزود: قبل از توزیع مورد نظر، هماهنگی هایی با مراجع ذیربط جهت شناسایی افراد نیازمند واقعی انجام گرفت.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این پویش، توجه ویژه به اتباع  مهاجر و برادران اهل تستن بود که سعی شده ضمن حفظ کرامت نیازمندان، اقلام مورد نظر توزیع گردد.

قاسمی خاطرنشان کرد: در صورت مهیا شدن شرایط، ممکن است بخش دیگری از این کمک‌ها در آینده نزدیک صورت پذیرد.

 


نظر شما :