سرپرست گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی مطرح کرد:

شروع کرونا، فرصتی برای شناسایی نیازها و وابستگی های صنایع داخلی

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۲ کد : ۱۷۶۷۷ پژوهش و فناوری
سرپرست گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: با شروع کرونا و به تبع آن بسته شدن مرزهای ارتباطی با سایر کشورها، بسیاری از صنایع داخلی که برخی از نیازهای اساسی خود را از خارج از کشور تامین می‌کردند با مشکل روبرو شده و در فکر جایگزینی و تامین آنها با منابع داخلی هستند. لذا این یک فرصت مناسب برای شناسایی این نیازها و قطعه وابستگی است. البته لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این خصوص از اهمیت بالایی برخوردار است
شروع کرونا، فرصتی برای شناسایی نیازها و وابستگی های صنایع داخلی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس احمد مولودی با بیان این مطلب افزود: تعطیلی بازار در یک مقطع زمانی، باعث شد تا صنایع نتوانند به برخی از تعهداتشان پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر  با توجه به شروع کسب و کارها و بازگشایی کارخانجات به دنبال اخذ سفارش‌های جدید می‌باشیم و امیدواریم فعالیت‌های این گروه تا یک ماه دیگر به دوران قبل از کرونا برسد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی با برخی از صنایع همچون ایران خودرو و شرکت‌ گاز قرارداد دارد، بیان کرد: آبکاری و پوشش‎دهی فلزی و غیرفلزی خاص با رعایت الزامات و استانداردهای نسبتا سختگیرانه برای قطعات صنعتی از جمله فعالیت‌های این گروه است.

مهندس مولودی به تولید یک قطعه آلومینومی در سیستم تعلیق خودرو دنا پلاس اتومات برای اولین بار در کشور با همکاری بخش خصوصی  توسط  این گروه اشاره و تصریح کرد: آبکاری پیچ‌های حساس به خوردگی در سیستم داخلی خودروهای سنگین، از  دیگر مواردی است که این گروه در حال انجام آن می‌باشد.

به گفته  سرپرست گروه پژوهشی مواد نوین جهاددانشگاهی خراسان رضوی، تولید صداخفه کن برای ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز شهری از دیگر فعالیت‌های این گروه است.


نظر شما :