آغاز ثبت‌نام دوره آموزشی سالمندیاری و مراقبت از سالمند در مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی خراسان رضوی شعبه وکیل آباد

۱۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۲۹۶۲ آموزشی
مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی خراسان رضوی شعبه وکیل آباد از آغاز ثبت‌نام دوره آموزشی سالمندیاری و مراقبت از سالمند برای ورود به بازار کار فراگیران در این مرکز خبر داد.
آغاز ثبت‌نام دوره آموزشی سالمندیاری و مراقبت از سالمند در مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی خراسان رضوی شعبه وکیل آباد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، علی عباس آبادی افزود: سالمندی یکی از دوره‌های حساس زندگی ماست که اغلب با ناتوانی، کاهش توانایی‌های جسمی، بروز بیماری‌های متعدد و مسایلی از این قبیل همراه است، سالمندی یک فرایند زیست شناختی است نه بیماری و این روند می‌تواند با عملکرددرست و مراقبت‌های صحیح به تاخیر بیفتد.

وی تصریح کرد: باید دانست که سالمندی پدیده‌ای زیستی و طبیعی از رشد انسانی است و به صورت عمومی و بسیار تدریجی تمام موجودات را دربر می‌گیرد. بنابراین به عنوان یک ضرورت می‌بایست ارتقاء سطح دانش و مهارت‌های مرتبط و گذراندن دوره‌ها و آموزش‌های لازم در دستور کار قرار گیرد.

وی  هدف از برگزاری این دوره را ارتقای سطح سلامت جامعه به خصوص سالمندان، آشنایی با شغل مراقبت از سالمند، خصوصیات سالمندان، بررسی وضعیت اجتماعی سالمندان و آشنا کردن فراگیران با روش‌های مختلف و جدید مراقبت از سالمند بر شمرد.

مدیر مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی خراسان رضوی شعبه وکیل آباد نیازهای خاص پیری، نحوه بررسی نیازهای مراقبتی سالمندان، بیماری های رایج دوران سالمندی، نیازهای بهداشتی سالمندان، مشکلات اقتصادی سالمندان،  اختلالات شایع دوران سالمندی و تصمیم گیری مناسب و انتخاب اولویت‌ها در بیماران و سالمندان را از دیگر اهداف این دوره ذکر کرد.

عباس آبادی عنوان کرد: اخلاق حرفه ای و کلیات سالمندی، تغذیه و رژیم درمانی، بیماری‌ها و آسیب‌های دوران سالمندی، آمادگی جسمانی، ورزش و تمرینات بدنی و بررسی دستگاه‌های بدن و اورژانس سالمندی از جمله سرفصل‌های این دوره است.

به گفته وی، متقضیان اشتغال در حوزه نگهداری از سالمندان، پرستاران حوزه سالمند، شاغلین و متقاضیان اشتغال در خانه های سالمندان و مراکز وابسته و  خانواده‌های دارای سالمند را از مخاطبین این دوره  می‌باشند.

وی با اشاره به اینکه در پایان این دوره به فراگیران گواهی نامه معتبر و قابل ترجمه اعطا خواهد شد، خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند جهت ثبت نام بیشتر به سایت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان رضوی به نشانی edu.jdm.ac.ir  مراجعه و یا با تلفن مرکز به شماره ۳۶۰۵۰۲۵۲ تماس حاصل نمایند.


نظر شما :