نتایج نظرسنجی ایسپا خراسان رضوی نشان داد؛

زیان ۶۸درصد کسب و کارها در مشهد از کرونا

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۶ کد : ۱۷۴۹۲ فرهنگی
نظرسنجی‌ مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی نشان می‌دهد: ۶۸.۳ درصد مشهدی‌ها اعلام کرده‌اند که شرایط ایجاد شده توسط ویروس کرونا موجب ضرر به کسب و کار خود و خانواده آنان شده است.
زیان ۶۸درصد کسب و کارها در مشهد از کرونا

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، این نظرسنجی بیانگر آن است که 28.3 درصد از مشهدی‌ها طی این مدت، به هیچ عنوان از خانه بیرون نرفته‌اند، 58 درصد خیلی کم و  13.7 درصد نسبتا  زیاد از خانه بیرون رفته‌اند یعنی در مجموع 86.3 درصد افراد خودقرنطینگی را در نوروز رعایت کرده‌‌اند.

نتایج نظرسنجی در زمینه اعتماد به اخبار صداوسیما در مورد کرونا نشان می‌دهد که اعتماد 38.1 درصد پاسخ‌دهندگان به اخبار صدا و سیما درباره آمار اعلامی مبتلایان و فوتی‌ها زیاد،  33.7 درصد متوسط  و 28.2 درصد کم بوده است.

در این نظرسنجی  59.3 درصد شهروندان مشهدی در حد زیاد و 26.3 درصد در حد متوسط نگران ابتلای خود یا خانواده به کرونا ویروس هستند و 14.5 درصد نیز نگرانی کمی در این خصوص دارند. بر اساس این نتایج، مردان در مقایسه با زنان نگرانی بیشتری در مورد ابتلای خود یا خانواده به کرونا ویروس دارند به طوری که 61.1 درصد مردان و 57.6 درصد زنان در حد زیادی نگران ابتلای خود و خانواده‌شان به کرونا بوده‌اند.

این نظرسنجی به صورت تلفنی در روزهای 20 تا 25 فروردین سال جاری  با حجم نمونه 400 نفر در مناطق مختلف شهری بر اساس پراکندگی مراکز مخابرات شهر مشهد انجام شده است و میانگین سن پاسخ‌دهندگان 41.5 سال بوده که کم‌سن‌ترین فرد 18 ساله و مسن‌ترین آنان 82 سال سن داشته‌اند، همچنین 52 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی زن و 47.8 درصد مرد بوده‌اند که 46.5 درصد از این افراد شاغل و 53.5 درصد غیر شاغل بوده‌اند.


نظر شما :