توسط انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی

« کتاب جغرافیای اقتصادی ایران کشاورزی، صنعت، خدمات» منتشر شد

۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۶ کد : ۱۵۱۰۱ فرهنگی
توسط انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی «کتاب جغرافیای اقتصادی ایران کشاورزی، صنعت، خدمات» منتشر شد.
« کتاب جغرافیای اقتصادی ایران کشاورزی، صنعت، خدمات» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، این کتاب توسط دکتر سیدحسن مطیعی لنگرودی، استاد دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران در ۴ فصل و ۳۸۴ صفحه به رشته تحریر درآمده است.

در فصل اول این کتاب، به جغرافیای اقتصادی، فصل دوم به کشاورزی ایران، فصل سوم به صنایع ایران و فصل چهارم به خدمات ایران اشاره شده است.

در پیشگفتار این کتاب آمده است که کارکرد واقعی فضاهای جغرافیایی به هنگامی عملی می‍‌گردد که توان‌های آن فضاها به معنی واقعی شناخته شده و بر مبنای یک برنامه‌ریزی منطقی به کار گرفته شود.

جغرافیای اقتصادی در برنامه‌ریزی‌های خود، سعی در به کارگیری بهینه از توان‌های تولیدی محیط دارد، که خود مستلزم شناخت کامل فضای جغرافیایی، آگاهی بر قوانین و خواست حکومت‌ها نسبت به برنامه‌ریزی و نیز آگاهی بر قوانین حاکم بر تکوین و تحول نظام‌های اجتماعی است.

این کتاب که سعی در شناساندن توان‌های فضای اقتصادی ایران دارد، به عواملی که در ایجاد این توان‌ها موثرند، پرداخته شده است، لذا در بخش‌هایی از کتاب به منابع آب و خاک توجه شده است. دلیل پردازش به این منابع، نقش و اهمیت منابع آب و خاک در بسترسازی فعالیت‌های اقتصادی و نمایش قدرت تولیدی مکان‌ها می‌باشد.

علاقمندان می‌توانند جهت خرید این کتاب به فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور یا به درگاه اینترنتی www.jdmpress.com مراجعه و یا تلفن ۳۸۸۴۲۲۳۰ دفتر پخش انتشارات جهاد دانشگاهی خراسان رضوی تماس حاصل نمایند.

 

 


نظر شما :