ثبت بیش از ۳۵۰ رشته مشاغل خانگی در سامانه مشاغل خانگی

۱۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۹ کد : ۱۲۰۳۶ تجاری سازی فناوری و اشتغال
مسئول دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی از ثبت بیش از ۳۵۰ رشته مشاغل خانگی در سامانه مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: بر اساس قانون، مشاغل خانگی به شغل‌هایی اطلاق می‌شود که توسط تعدادی از اعضای خانواده در داخل فضای مسکونی بدون ایجاد مزاحمت برای همسایگان ایجاد شود.
ثبت بیش از ۳۵۰ رشته مشاغل خانگی در سامانه مشاغل خانگی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، کلثوم فاضل با بیان این مطالب افزود: هر ساله و به تناسب تغییرات و نوآوری، رشته‌های جدیدی در سامانه مشاغل خانگی ثبت می‌شوند و در قبال آن رشته‌های قدیمی که شرایط انطباق با مسائل روز را ندارند، از این سامانه حذف می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی که در سامانه این مشاغل ثبت می‌شوند، می‌توانند از مزایای تسهیلات قرض‌الحسنه استفاده نمایند، ادامه داد: مجوز مشاغل خانگی همانند پروانه کسب در واحدهای تجاری محسوب می‌شود.

وی از صدور مجوز 20 هزار مشاغل خانگی در استان خراسان رضوی از سال 90 تا کنون اشاره و تصریح کرد: 4 دستگاه اجرایی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهادکشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت بر اجرای مجوزهای صادر شده مشاغل خانگی نظارت می‌کنند.

مسئول دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی به اجرای اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه(جابزلند)،  توسط مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اشاره و اظهار کرد: پیش رویداد این طرح در روز ۱۸ مهرماه ساعت ۱۷:۰۰ در موسسه آموزش عالی خاوران اجرا خواهد شد. در این برنامه سعی داریم با توجه به برنامه‌های این پیش رویداد تصویری نو و مناسب از مشاغل خانگی ارائه کنیم.

فاضل با بیان اینکه زمان برگزاری کمپ برای ایده‌های برگزیده از ۱۱ آبان و تا ۱۱ آذر ماه می‌باشد، بیان کرد: 5 طرح برگزیده این کمپ در سامانه مشاغل خانگی ثبت و از منابع مالی اینگونه مشاغل بهره خواهند برد.


نظر شما :