توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی و با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار خواهد شد؛

اجرای اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه(جابزلند)

۱۵ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۲ کد : ۱۱۹۸۵ تجاری سازی فناوری و اشتغال
مدیر گروه مشاورین اینوواتوس از اجرای اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه(جابزلند) با هدف توانمندسازی افراد مستعد به عنوان صاحبان و رهبران این مشاغل و با تمرکز بر افزایش اشتغال و ایجاد بستری مناسب در جهت ایجاد کسب و کارهای خانگی و به همت مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خبر داد.
اجرای اولین کمپ توانمندسازی طرح‌های مشاغل خانگی نوآورانه(جابزلند)

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس محمدعلی ابراهیمی با بیان این مطلب افزود: پیش رویداد این طرح در روز ۱۸ مهرماه ساعت ۱۷:۰۰ در موسسه آموزش عالی خاوران اجرا خواهد شد. در این برنامه سعی داریم با توجه به برنامه‌های این پیش رویداد تصویری نو و مناسب از مشاغل خانگی ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: افراد علاقمند می‌توانند برای ورود به جابزلند از طریق سایت www.inh2b.ir ثبت‌نام و ایده‌های خود را در حوزه مشاغل خانگی وارد کنند، در این رویداد شرکت‌کنندگان به مدت یک ماه تحت نظر بهترین منتورهای کسب و کار و مشاورین این حوزه خواهند بود و از تجارب و دانش این عزیزان در جهت پیشبرد و بهبود طرح خود نهایت بهره را خواهند برد.

وی بیان کرد: امروزه کسب و کارهای خانگی با بهره‌گیری از امتیازاتی چون توسعه دانش و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، طیف گسترده‌ای از مشاغل را در اکثر حوزه‌های اقتصادی به خود اختصاص داده‌اند و در زمره یکی از حیاتی‌ترین و ضروری‌ترین بخش‌‎‌های اقتصادی جوامع بشری به شمار  می‌روند.

به گفته وی، صاحبان و رهبران این مشاغل جهت مدیریت و رهبری علاوه بر مهارت‌های فنی، به مهارت‌هایی همچون مدیریت زمان، مدیریت و سازماندهی منابع، مدیریت فردی و تیمی و از همه مهمتر مهارت‌های بازاریابی نیازمندند.

مدیر گروه مشاورین اینوواتوس ادامه داد: در این راستا با هدف شناسایی افراد مستعد دارای طرح‌های نوآورانه – به عنوان صاحبان و رهبران این مشاغل- در جهت توانمندسازی این افراد برای فراهم سازی بستری مناسب در جهت شکل گیری مشاغل خانگی نوآورانه پایدار و ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش، رویداد جابزلند تحت عنوان اولین کمپ توانمندسازی مشاغل خانگی نوآورانه، طراحی و تدوین گردیده است.

ابراهیمی عنوان کرد: هدف از برگزاری این کمپ، توانمندسازی افراد مستعدی است که دارای طرح اولیه می‌باشند و همچنین آماده سازی این افراد جهت ورود به بازار، راه‌اندازی و شکل گیری کسب و کار و توسعه اشتغال می‌باشد.

وی غربالگری ایده‌ها با استفاده از متد رتبه بندی، افزایش دانش مخاطبان با بهره‌مندی از دانش و تجارب منتورهای تخصصی حوزه کسب و کار، ارائه خدمات منتورینگ هدفمند و همسو با آموزش‌ها، انجام فرآیند کامل اعتبارسنجی با کمک آموزش، مشاوره، منتورینگ، ارائه گزارش، توجه ویژه به مولفه‌های رفتاری-شناختی و رفتار‌شناسی مخاطبین در جهت تشخیص روحیه، کارآفرینی با استفاده از تست‌های استاندارد و منتورهای تخصصی این حوزه و نگاه علمی به مبحث داوری از ویژگی‌های منحصر به فرد کمپ می‌باشد.

وی تصریح کرد: آخرین مهلت ارسال طرح‌ها تا 4 آبان ماه خواهد بود و زمان برگزاری کمپ برای ایده‌های برگزیده از ۱۱ آبان و تا ۱۱ آذر ماه می‌باشد، مکان برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های آموزشی این کمپ در مجتمع دکتر شریعتی جهاد دانشگاهی مشهد واقع در سه راه ادبیات می‌باشد و به مدت 4 هفته طبق زمان بندی‌های از پیش تعیین شده برنامه‌های کمپ اجرایی می‌گردد.به گفته مدیر گروه مشاورین اینووا توس، در جابزلند بخش‌های زیادی را به روانشناسی و اخلاق کارآفرینانه اختصاص داده‌ایم.

وی به باورهای غلط در بحث مشاغل خانگی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از باورهای غلط در این خصوص این است که مشاغل خانگی را مختص زنان می‌دانند در حالی که مشاغل خانگی و شغل‌های اساسی نظیر وکالت را می‌توان در خانه نیز انجام داد.

وی دیگر باور غلط در خصوص مشاغل خانگی را اینگونه ذکر کرد که افراد از سر بیچارگی به سراغ مشاغل خانگی می‌روند و این در حالی است که مشاغل خانگی به عنوان یک کسب و کار ارزش آفرین مطرح است.

ابراهیمی عنوان کرد: در کسب و کارهای خانگی باید به دنبال نوآوری باشیم چرا که جامعه و فضای کسب و کار روز به روز در حال تغییر است و شغل‌های جدیدی پا به عرصه می‌گذارند.

 


نظر شما :