مدیر درمانگاه تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

علائم "کرونای انگلیسی" مشابه کرونای چینی است

۱۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۵ کد : ۲۸۶۴۸ پژوهش و فناوری
مدیر درمانگاه تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه علائم "کرونای انگلیسی" تقریبا مشابه کرونای چینی است، گفت: علائمی مثل تنگی نفس، تب، دردهای مفصلی، اختلالات گوارشی، سرفه، درگیری ریه و ... در افراد بروز می کند، اما بروزو شدت علائم در کرونای انگلیسی بالا است.
علائم "کرونای انگلیسی"  مشابه کرونای چینی است

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر راحله میری با بیان این مطلب افزود: اگر این علائم در افراد با سنین پایین رخ دهد، می توان مشکوک به کرونای انگلیسی شد.

به گفته وی، ابتلای سریع افراد یک خانواده به ویروس هم علامت دیگری است که می تواند نشانه ای از ابتلا به کرونای انگلیسی باشد.

وی ادامه داد: یکی از علائم دیگر بحث درگیری سریع افراد است، یعنی اگر در فردی ظرف دو تا سه روز علائم شدید کرونا نمایان شود، مشکوک به کرونای انگلیسی می شویم.

به گفته دکتر میری، در کرونای انگلیسی در صورت بروز علائم، ریه افراد ظرف دو تا سه روز درگیر می شود و این درحالی است که در کرونای معمولی این مدت 10 تا 12 روز به طول می انجامد.

مدیر درمانگاه تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: از علائم مراجعان به مراکز درمانی می توان دریافت کرد که در کرونای معمولی عمدتا افراد با سنین بالا یا دارای بیماری زمینه ای درگیری شدید پیدا می کنند، اما در این نوع کرونا، شدت علائم را در سنین پایین‌تر و حتی کودکان مشاهده می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این نوع از ویروس کرونا هم مانند کرونای معمولی این احتمال وجود دارد که افراد مبتلا بدون علامت بوده و یا علائم خفیف بیماری در آنها ظاهر شود، اما در صورت ابتلا به این ویروس، تعداد بیشتری از افراد مبتلا وارد فاز علامت دار خواهند شد.

وی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از دو ماسک، عدم تجمع در مکان های عمومی و رعایت قرنطینه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

 


نظر شما :