مدیر مرکز تشخیص کووید- ۱۹ جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی خبر داد

مراجعه بیش از ۶۰ هزار نفر به مرکز تشخیص کووید- ۱۹ جهاددانشگاهی

۱۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۳۵ کد : ۲۶۵۷۰ پژوهش و فناوری
دیر مرکز تشخیص کووید- ۱۹ جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی از مراجعه بیش از ۶۰ هزار نفر به این مرکز از ابتداء سال جاری تا کنون خبر داد.
مراجعه بیش از ۶۰ هزار نفر به مرکز تشخیص کووید- ۱۹ جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، محمد قدسی  در مراسم اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که به همت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد و دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان‌رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: آزمایش ۲۰ هزار نفر از این تعداد برای اقشار کم برخوردار و یا نمونه‌های ارسالی مراکز بهداشت استان بوده که به صورت رایگان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی خراسان رضوی با سابقه بیش از ۴ دهه فعالیت در حوزه سلامت و پزشکی با هدف کمک به اقشار کم برخوردار به جامعه خدمات‌رسانی می‌کند؛ ادامه داد: پس از شیوع ویروس کرونا در اسفند ۹۸، پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی توانست یکی از برندهای معتبر کیت تشخیص کووید- ۱۹ را در کشور تولید نماید.

قدسی با بیان اینکه ۵۰ درصد از پرسنل آزمایشگاه تشخیص طبی مرکزی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به صورت کاملا داوطلبانه در سنگر سلامت در مرکز تشخیص کووید- ۱۹ این سازمان فعالیت خود را آغاز کردند، عنوان کرد: از ابتداء سال جاری و همزمان با فعالیت مرکز تشخیص کووید- ۱۹ جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی، بیش از ۶۰ هزار نفر به این مرکز مراجعه نموده‌اند.

مدیر مرکز تشخیص کووید- ۱۹ جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: از ابتداء فعالیت این مرکز به ۴ گروه خدمات‌رسانی کرده‌ایم؛ یک گروه، انجام آزمایش نمونه‌های ارسالی مراکز بهداشت استان بود، گروه دوم بیمارانی که با دستور پزشک مراجعه می‌کردند، گروه سوم کارکنان واحدهای تولید، ادارات و سازمان‌ها برای غربالگری تشخیص کووید- ۱۹ و گروه چهارم نیز مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند، خدمات‌رسانی می‌کردیم.


نظر شما :