متخصص بیماری‌های عفونی تشریح کرد؛

روند تغییرات علائم کرونا

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۱ کد : ۲۲۳۴۹ تاپ اخبار پژوهش و فناوری
متخصص بیماری‌های عفونی درمانگاه تخصصی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه ما نباید با دیدن بیماری جدید، ویروس کرونا را از ذهنمان پاک کنیم، گفت: هربیماری‌ای که در افراد دیده می‌شود، یکی از تشخیص‌های ما باید کرونا باشد.
روند تغییرات علائم کرونا

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حمید قربانی، اظهار کرد: از ابتداء شیوع ویروس کرونا، این ویروس با علائم مشکلات تنفسی دیده و شناخته شد. بیماران مبتلا علائم خفیف تا شدید تنفسی و نارسایی‌های تنفسی داشتند، اما به تدریج علائم دیگری از کرونا شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه «به طور کلی ویروس کرونا به دو دسته خفیف و شدید تقسیم بندی می‌شود»، افزود: در نوع خفیف ویروس کرونا علائم به‌طوری است که طیف بسیار زیادی از بیماری‌های دیگر را شامل می‌شود. علائم اخیر دیده شده در کرونا، شامل مشکلات پوستی، علائم تنفسی و گوارشی، گاها سردرد، علائم سکته مغزی، انسداد عروق، نارسایی قلبی، نارسایی کلیه و کبد و... است. در نوع ضعیف کویید۱۹، علائم به صورت خفیف بوده یا علائمی ندارد.

این متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: در نوع شدید این ویروس، علائم به صورت مشکلات حاد تنفسی بروز خواهد کرد. همه ما نباید با دیدن بیماری جدید، ویروس کرونا را از ذهنمان پاک کنیم. هربیماری که در افراد دیده می‌شود، یکی از تشخیص‌های ما باید کرونا باشد. آن چیزی که بیش از همه اهمیت دارد، انتقال این ویروس است.


نظر شما :