مدیر مرکز عفونت‌های منتقله از خون جهاد دانشگاهی خراسان رضوی:

مهمترین کار در پیشگیری از انتقال کرونا به حداقل رساندن تماس با دیگر افراد است

۱۳ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۴ کد : ۱۶۵۹۰ پژوهش و فناوری
مدیر مرکز عفونت‌های منتقله از خون جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: از مردم درخواست دارم مطالب مربوط به کرونا را حتما از منابع علمی و تخصصی دریافت کنند، ترس‌ها و نگرانی‌های کرونا را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند و برای هم پیام‌‎های مثبت بفرستند تا از این بحران به سلامتی عبور کنیم.
مهمترین کار در پیشگیری از انتقال کرونا به حداقل رساندن تماس با دیگر افراد است

به  گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدرضا هدایتی‌مقدم اظهار کرد: ویروس کرونا به طور مستقیم از طریق هوا منتقل نمی‌شود، بلکه از طریق تماس مستقیم یا غیر مستقیم با ترشحات تنفسی افراد مبتلا به این عفونت قابلیت انتقال دارد. ترشحات تنفسی حاوی ویروس است که می‌تواند به طور مستقیم در طی سرفه و عطسه به افراد نزدیک افراد مبتلا و یا از طریق وارد شدن ویروس در سطوح محیطی و فیزیکی به افراد سالم  منتقل شود.

وی با بیان اینکه برای کاهش انتقال این ویروس در جامعه افراد سالم و بیمار باید نکاتی را رعایت کنند، عنوان کرد: بیمار دارای سرفه، عطسه و آبریزش بینی حتما باید ماسک استفاده کند. افراد سالم نیز باید حداقل فاصله یک متر را از بیمار و افراد دارای علام رعایت کنند، دست‌ها را مرتب بشویند و سطوح فیزیکی که تماس مکرر دارند باید روزانه شست‌وشو و ضد عفونی شود.


نظر شما :