کسب رتبه دوم طرح «تولید کمپلکس معلق کننده ذرات در نوشیدنی و دوغ» جهاددانشگاهی خراسان رضوی در سومین ایده بازار ملی خوراک و نوشیدنی

۰۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۴ کد : ۱۶۴۵۸ پژوهش و فناوری
طرح جهاددانشگاهی خراسان رضوی با عنوان «تولید کمپلکس معلق کننده ذرات در نوشیدنی و دوغ» در سومین رویداد ملی ایده بازار خوراک و نوشیدنی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه دوم را کسب نمود.
کسب رتبه دوم طرح «تولید کمپلکس معلق کننده ذرات در نوشیدنی و دوغ»  جهاددانشگاهی خراسان رضوی در سومین ایده بازار ملی خوراک و نوشیدنی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، سومین رویداد ملی ایده‌ بازار خوراک و نوشیدنی با هدف حل چالش‌ها و نیازهای صنایع غذایی کشور از طریق شناسایی و حمایت از فناوری‌های نوآورانه و بهره‌برداری شرکت‌ها و فعالین صنایع غذایی کشور در تاریخ 3 اسفند 1398 توسط دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با همکاری سازمان غذا و دارو، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت های خصوصی برگزار شد.

دکترحسین وطن‌پور(مدیر دفتر توسعه فناوری وزارت بهداشت)، دکتر بهروز جنت (رئیس مرکز تحقیقات حلال و دبیر کل رویداد)، دکتر رستگار(مدیر فناوری های نوین سازمان غذا و دارو) و مدیران و نمایندگانی از شرکت‌های بخش خصوصی صنایع غذایی در این رویداد حضور داشتند.

در این رویداد، 6 طرح منتخب در مراحل قبلی به ارائه طرح‌ها، ایده‌ها و محصولات خود پرداختند که در نهایت هیئت داوران سه طرح را به عنوان برگزیدگان نهایی معرفی نمودند. طرح «تولید کمپلکس معلق کننده ذرات در نوشیدنی و دوغ» پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی رتبه دوم را کسب نمود.

دکتر حامد صابریان عضو هیات علمی گروه پژوهشی افزودنی های غذایی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و مجری طرح «تولید کمپلکس معلق ساز ذرات در نوشیدنی و دوغ» افزود: تاکنون دو کمپلکس پایدارکننده ذرات در نوشیدنی تولید شده است که علاوه بر شناورسازی یکنواخت ذرات در نوشیدنی (از قبیل نوشیدنی های تخم شربتی، خاکشیر، آلوئه ورا و غیره)، شربت (مخصوصا شربت زعفران) و دوغ (ذرات دوغ و سبزیجات)، سیالیت محصول را حفظ می کند و طعم اضافه ایجاد نمی کند.

این عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی خاطرنشان کرد: این کمپلکس مراحل تجاری سازی را طی کرده است و آماده عرضه به بازار می باشد. متقاضیان  برای سفارش کمپلکس و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های 31997417 یا 31997411 با پیش شماره ۰۵۱ تماس حاصل نمایند.


نظر شما :